Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obrzęk oraz ropienie z blizny pooperacyjnej po wyrostku


Gość Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Już w sumie ponad dwa lata temu miałem operację usunięcia wyrostka robaczkowego, jak do tej pory nic się nie działo. Jakiś miesiąc temu prawie na samej górze rany wewnątrz wyczułem jakby małego guzka, oczywiście nie wyczułem go przez przypadek, dzień wcześniej miałem bez powodu ostre kłucie w tym miejscu. Następnego dnia zgłosiłem się do lekarza chirurga, otrzymałem odpowiedź, iż to jedynie zgrubienie na szwie i nie ma się czym przejmować, dlatego zostawiłem to. Dostałem skierowanie, tak dla pewności na USG jamy brzusznej, wynik był cyt. W okolicy blizny pooperacyjnej po appendectomii widoczny obszar tkanek o obniżonej echostrukturze o wymiarach 15x10 mm z pojedynczymi zwapnieniami odpowiadający zmianom pozapalnym. Mniej więcej jakiś tydzień temu odkryłem, że ów guzek trochę się powiększył, aktualnie go nie wyczuwam jakby się wchłonął ale pojawiło się zaczerwienienie na bliźnie na zewnątrz z czarnym środkiem i z tego wydobywa się jakby ropa i krew. Dodam, że nie mam żadnych objawów typu gorączka, dreszcze tylko lekkie kłucie w tym miejscu. Moje pytanie, co z tym fantem teraz zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ponownie zgłosić się z tym problemem do chirurga. Być może doszło do uaktywnienia się zakażenia w okolicy szwu pooperacyjnego. Takie guzek zapalny może wymagać nacięcia i leczenia miejscowego (sączkowanie, środki odkażające) i/lub ogólnego (antybiotykoterapia). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie w maju miałam operację przepukliny prawostronnej wszystko było w porządku do końca sierpnia. Na końcu blizny wyczuwałam guzek, który pkł i wychodziła ropa, jak się potem okazało mój organizm nie tolerował szwu, który był w środku. Lekarz go usunął i kazał za 2 dni zdjąć plastry, myć woda z mydłem i przemywać spirytusem ale po zdjeciu go cały czas mi leci ropa czy to jest normalne, czy powinnam jeszcze zakładać plaster aby nie brudzić bielizny i ubrań i czym mam przemywać oraz czy powinnam znów pokazać to swojemu chirurgowi. Z góry dziekuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×