Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wzdęcia, dyskomfort w okolicach dołka, chrypka i zgaga


Gość Sławek

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu mam dolegliwości układu pokarmowego (wzdęcia,dyskomfort w okolicach dołka, chrypka i zgaga). Lekarz zalecił gastroskopie, która wykazała *przełyk bez zmian. Wpust w inwersji opina się na endoskopie, w świetle żołądka treść żółciowa. Błona śluzowa o obrzękniętych i zaczerwienionych fałdach. Odźwiernik symetryczny, drożny. Opuszka dwunastnicy i część pozaopuszkowa niezmienione. Wykonano mi test na HP-dodatni. Z tymi wynikami udałem się do mojego internisty, który stwierdził chorobe wrzodową i przepisał mi ORTANOL 20 PLUS 20 mg. Od kiedy je przyjmuje odczuwam poprawę. Jak mi sie konczy opak. po dwoch dniach od razu powraca męcząca zgaga. Lekarz na okragło przepisuje mi ten lek. Stąd moje pytanie -czy tak pozostanie, że będę przyjmował ten lek w nieskończoność, czy może jest inny sposób i co właściwie powinien zrobić z HP. A może jakiś antybiotyk? Lub inny lek? Proszę o Pańską opinie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, żeby był Pan pod opieką poradni gastroenterologicznej. Lekarz specjalista powinien zająć się Pana leczeniem. W przypadku zapalenia błony śluzowej żołądka z zakażeniem Helicobacter pylori oraz fefluksem żółciowym standardowo stosuje się inhibitory pompy protonowej (jest wiele innych leków niż tylko Oratnol, o silniejszym działaniu, większych dawkach), przez tydzień powinny być zastosowane 2 antybiotyki (najlepiej amoksycyklina oraz klarytromycyna) oraz dodatkowo ewentualnie z uwagi na refluks żółciowy leki prokinetyczne (np. Metoclopramidum lub Gasprid). Oczywiście zalecana jest także dieta jak w chorobie wrzodowej żołądka. Po takim leczeniu najlepiej po 3 miesiącach wykonać kontrolną gastroskopię (ocena eradykacji czyli likwidacji HP). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich moim zdaniem jest okropny bałagan ,w słozbie zrowia w telewizorach pełno reklam, poniewaz kasiora leci ,a lekarze przepisują ,co innego apteki zamieniają poniewaz tego nie ma,imamy jeden wielki bur..to tyle ,przepraszam jak sie ktoś czuje ,urazony ,albo obrazony Z Poważaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LUKASZEK85

witam mam dosłownie ten sam problem miewam bóle i kłucia naj prawdopodobnie wrzody mi lekarz dał controloc troche działało a potem przestało obecnie juz od kilku miesiecy biore zoton fastab inaczej lansoprazole i one jakos dziełaja ale i tak jak zjem cos ostrzejszego to ból powraca i kłucia a we wrzesniu mam dopiero gastroskopie zobaczymy co po tym niech mi ktos cos doradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×