Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Poprawka po 3 tygodniach od poprzedniego zabiegu plastyki napletka


Gość Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem robiony zabieg plastyki napletka i wydłużenia wędzidełka refundowany przez nfz, ale jestem niestety nieusatysfakcjonowany (puściły szwy, w niektórych miejscach nierówno się zrosło, utrzymuje się mała oponka, wędzidełko często krwawiło), dlatego chciałbym sie zdecydować na poprawke, mam już umówioną konsultacje+zabieg (jednego dnia) w gabinacie prywatnym, ale nie moge uzyskać żadnego kontaktu do lekarza, który będzie mi wykonywał ten zabieg, chciałem po prostu spytać czy tak krótki okres czasu, 3 tygodnie pomiędzy pierwszym zabiegem, a poprawką, nie stanowi jakiegoś problemu i lekarz będzie mógł go wykonać, dodam, że teraz po 17 dniach zostały mi tylko może 2 szwy samorozpuszczalne, a tam gdzie puściły mi za wcześnie w trzech miejscach, niestety nadal wydzielają sie niewielkie ilości osocza i powstały duże przerwy pomiędzy napletkiem wewnętrznym, a zewnętrznym na linii szwu, ale cała reszta jest już raczej zagojona, nie mam obrzęku ani opuchlizny... poprawka w moim przypadku będzie się wiązała raczej z ponownym usunięciem skóry w miejscach, które sie jeszcze goją, tak żeby nie było śladów blizn po poprzednim zabiegu, czyli napletka będę miał jeszcze mniej, nie będzie to więc jego ponowne podszycie, czy w takim przypadku zabieg może być wykonany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić bez badania czy w chwili obecnej można powtórnie operować. O tym musi zadecydować chirurg, który podejmie się zabiegu w Pana przypadku. Okres od zabiegu rzeczywiście jest krótki. Najczęściej odczekuje się 2-3 miesiące celem dokładnego wygojenia ran, ukształtowania się tkanek, aby móc konkretnie zadecydować o rodzaju zabiegu naprawczego. Musi Pan poczekać spokojnie na konsultację i dopiero po badaniu chirurga rozważyć dokładnie czas operacji oraz sposób w jaki będzie wykona. Bez oględzin bezpośredni nikt nie podejmie decyzji o dalszym sposobie postępowania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×