Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problem ze ślinianką i powiększone węzły chłonne


Gość Adrian

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś namacałem się pod szyją i w mniej więcej tym miejscu czuję mały guzek: http://i28.tinypic.com/k2fj94.jpg Jednak na takim zdjęciu zdjęciu widzę taki jakby guzek któremu wymiary by odpowiadały. Czy to może być to: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/7d/Gray1024.png/200px-Gray1024.png Dodam że od jakiegoś czasu mam powiększone węzły chłonne ale lekarz powiedział że są małe i że już tak zostaną. Czy to może być rak lub kamień czy też to coś co jest na zdjęciu? Podejrzewałbym węzeł chłonny ale to jest nie ruchome i w tym miejscu raczej one nei występują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określać co to może być bez badania. Rzeczywiście taka lokalizacja może odpowiadać patologii pochodzącej ze ślianki podżuchwowej. Radzę w tej sparwie skonsultować się z laryngologiem. Być może konieczne będzie USG tej okolicy. W tej sparwie decyzje musi podjąć lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że to ma taką konsystencję jak te węzły. Czyli twarde. Niby to może być od ślinianki ale coś mi się wydaję że to jest zbyt ,,płytko,,, Czuje jakby to raczej było na mięśniu jakimś... Znalazłem gdzieś foto z węzłami chł. i jednak w tej lokalizacji jest sporo węzłów. Więc to może one...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Ja te węzły mam przynajmniej od marca jak nei dłużej (dopiero wtedy je zauważyłem) a podejrzewam że mogą być nawet od roku albo dwóch... Więc chyba raka nie mam bo by ten guzek był większy i bym miał jakieś dodatkowe objawy a takowych nie ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×