Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Narośl koło odbytu podczas miesiączki


Gość Weronika

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesięcy borykam się z pewnym wstydliwym problemem. Pojawia się u mnie guzek/narośl przy odbycie podczas miesiączki. Nie utrudnia wypróżniania się, nie krwawi. Powoduje natomiast dyskomfort. Przed jego pojawieniem, pojawia się swędzenie w okolicach odbytu. Po zakończeniu miesiączki powoli znika. Jest koloru różowego, wielkości orzecha laskowego. Dodam, że mam 18 lat, dbam o higienę, nie mam nadwagi, ogólnie jestem zdrowa. Tylko nie wiem co to może być, a domyślam się, że lekceważyć tego nie mogę, dlatego proszę o pomoc, bo miejsce jego występowania jest na tyle niefortunne, iż wstydzę się iść do lekarza, bez upewnienia się, że powinnam. Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Prawdopodobnie to żylaki odbytu, które akurat najlepiej wyczuwalne są podczas miesiączki. Z takim problemem najlepiej udać się do chirurga. Objawowo można stosować preparaty dostępne w aptece, jednak nie działają one przyczynowo ale łagodzą świąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to żylak odbytu - taka lokalizacja i takie objawy jak Pani pisze. Aby jednak upewnić się czy tak jest należy udać się bezpośrednio do lekarza. W początkowym stadium zaawansowania choroby można to leczyć zachowawczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jakiś guzek przy odbycie zrobił się ponad dwa lata temu, nie znika ale od czasu pojawienia znacznie się powiększył, ma kolor odbytu, a jak się go odchyli jest różowy. Odczuwam swędzenie odbytu i jakieś kłucie w odbycie po wypróznieniu. Jak rozchylę odbyt jest on w środku czerwony. Do tej pory nie byłam z tym u lekarza, bo jak mam juz pójść na wizytę to wydaje mi się że dolegliwości się zmniejszyły. Dlaczego guzek mi się powiększa, boję sie że jak zrobi się jeszcze większy to trzeba będzie go usuwać chirurgicznie. Czy są leki, które moga spowodować że taki guzek nie będzie się powiększał? Czy odbyt w środku powinien być czerwony, bo zastanawiam się dlaczego odczuwam kłucie w odbycie po wypróznieniu? Jeżeli pójdę do lekarza to powinnam spodziewać się jakiegoś badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×