Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w odbycie w czasie stosunku


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, od pewnego czasu męczą mnie dość nieprzyjemne dolegliwości, a mianowicie podczas współżycia odczuwam ból w okolicy kości ogonowej i miednicy. Ból pojawia się praktycznie tylko w przypadku pozycji *od tyłu*( nie chodzi tu o penetrację odbytu ale typowe pozycje). W przypadku pozycji *klasycznych - od przodu* tego bólu raczej nie odczuwam. Bólowi towarzyszy uczucie *zapowieterzenia* w odbycie. W innych sytuacjach bólu nie czuję, może czasem przy wydalaniu ale nie jest wówczas aż tak intensywny. Poza tym, nie mam żadnych innych niepokojących objawów. Skąd ten ból? Robilam badanie ginekologiczne, cytologię (grupa II) i właściwie nic z tego nie wynikło. Jakie mogą być przyczyny tego bólu? Jakie badania jeszcze powinnam wykonać i do jakiego lekarza się udać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ból może nie mieć związku z narządem rodnym lecz patologia może być usytuowana w samym odbycie. Najlepiej z tym problemem udać się do chirurga ogólnego (najlepiej specjalisty proktologa). Zwykłe badanie palcem prze odbyt może dać już odpowiedź w czym leży problem (np. żylaki odbytu, polipy, szczelina). Ewentualnie lekarz zleci dodatkowo rektoskopię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tez mam taki problem, dziwny przypadek.. Nikt nie wie dlaczego tak jest ? Podczas stosunku odczuwam bol w odbycie, nie wiem nawet czy to mozna nazwac bolami..uczucie jakbym cos miala w tym odbycie, dlatego sie zastanawiam czemu tak jest, skoro moj facet wklada mi do pochwy i odczuwam az w ... Tylku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×