Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Głęboka lewostronna skolioza kręgosłupa lędźwiowego


Gość weronika .

Rekomendowane odpowiedzi

Gość weronika .

Witam ,chciała prosic o ocene wyniku rtg ,Kregosłupa L-S i rtg Kolan Mam 41 lat ,,rtg robiłam poniewaz kolano jakby sie zblokowalo i nie mogłam go zginac ,, a rtg,kregosłupa -poniewaz 5lat temu mialam zmianny i chciałam sprawdzic co sie dzieje ,, opis ,zdj kolan przestrzenie stawowe stawów kolanowych zachowane .Na krawedziach nasad kosci tworzacych stawy kolanowe ,na przysrodkowych krawedziach rzepek ,głownie krawedziach dolnych drobne osteofity i podchrzestne sklerotyzacje o charakterze zwyrodnieniowym . Zaostrzenie i wydłuzenia guzków wyniosłosci miedzykłykciowych .Wieksze po stronie prawej ......... zdj ,kregosłupa Głeboka lewostronna skolioza kregosłupa ledzwiowego zrotacja osi długiej i spłyceniem lordozy. Przywezenie przestrzeni miedzykregowej L5-S okołokrazkowe zmiany wytwórcze to rtg.objawy dyskopati na tym poziomie . Na krawedziach bocznych i przednich trzonów kregów ledzwiowych w czesci dolnej osteofity i podchrzestne sklerotyzacje o charakterze zwyrodnieniowym . Niedomkniecie łuków dolnych kregów ledzwiowych ?9. Domyslam sie ze nie wyglada to dobrze ,ale czy to powazne zmianny ,i czy mozna w jakis sposób je spowolnic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×