Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obtarłam naskórek na dłoni i obawiam się że jest zakażona


Gość Marta1991

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy dni temu miałam mały wypadek na rowerze i obtarłam naskórek na dłoni, rana została przemyta wodą utlenioną najszybciej jak udało się to zrobic jednak dotarcie do apteki zajęło trochę czasu. Nie założyłam natomiast opatrunku, ponieważ gdzieś przeczytałam że jesli rana będzie miała swobodny dopływ powietrza, będzie *oddychała*, szybciej się zagoi..Rana zaczęła się zasklepiać ale ponieważ jest w takim a nie innym miejscu często pęka i wycieka z niej coś w rodzaju ropy..Przez to obtarcie boli mnie cala dłoń aż do nadgarstka, jest to przenikliwy rwący ból (coś podobnego czułam gdy mnie *przewiało* przynajmniej mniej więcej można to do tego porównać)..Poszłam do apteki i farmaceutka poleciła mi Tribiotyk..Od razu po powrocie do domu umyłam dłonie i posmarowałam preparatem..Po upływie mniej więcej 15-20 min dłoń zaczęła niesamowicie boleć i jakby drętwieć, cały obszar na około miejsca obtarcia mocno się zaczerwienił a z rany zaczęła obficie wypływać jakaś biała ciągnąca się maź z towarzyszącym jej białym płynem..Delikatnie usunęłam całą tą substancję wraz z pozostałościami rozmiękłego strupa. Po upływie jeszcze kilku minut od rany zaczęła odchodzić wzdłuż żyły w górę ręki czerwona pręga, słyszałam że to jest jedna z oznak zakażenia.. Czy jest to zakażenie i co z tym zrobić? Czy możliwe że jest to reakcja na podany lek? P.S. Nie jestem na nic uczulona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To objaw rozszerzającego się zakażenia (rozprzestrzenia się przez naczynia limfatyczne). Leczenie miejscowe nie pomoże, trzeba będzie zapewne włączyć antybiotyk ogólnie. Radzę pilnie zgłosić się do lekarza. On zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkał mnie podobny los..przewróciłam się na rowerze ,obtarłam naskórek, mam czerwoną pręge na prawej dłoni, niby niewielkie obtarcie ,a boli. Czy dostanę zastrzyk,czy antybiotyk doustnie?. Konieczne jest udanie się do lekarza nawet jak dobrze oczyszczę o odkażę ranę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×