Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Hypoechogenne ognisko w piersi


Gość Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Miałam badanie Usg piersi które wykazało zmiany hypoechogenne. Poniżej podaję treść dokumentacji badania. Gruczoły piersiowe o utkaniu tłuszczowo-gruczołowym. W piersi lewej na wysokości wyczuwalnej palpacyjnie zmiany uwidoczniono bardziej hypoechogenne ognisko ok. 0,4cmx0,7cm.Poza tym innych zmian ogniskowych nie wykazano. Doły pachowe wolne. Wizytę u lekarza mam dopiero za półtora miesiąca dlatego też chciałam zasięgnąć opinii lekarza który wyjaśni mi treść dokumentacji badania aby móc spać spokojnie. Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany typu echogenicznego w badaniu USG piersi zazwyczaj mają charakter łagodny - są to najczęściej torbiele. Nie budzą one niepokoju. Lekarz być może zaleci jeszcze biopsje cienkoigłową, która w przypadku torbieli będzie miała funkcję diagnostyczną jak i leczniczą (opróżnienie torbieli z zawartości i jej zapadnięcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Chciałabym zasiegnąc opini państwa a propo usg piersi jakie wykonałam, napoczątku chciałabym dodać że pochodzę z rodziny obciażonej uzagenetycznie rakiem, (dwie babcie, dwóch dziadków umarlo z powodu raka, mama tak samo jak i jej matka ma guza w piersi). treść sonomamografi brzmi* Obie piersi o tłuszcowo-gruczołowej. W piersi lewej na godz 5 przyotoczkowo widoczna torbiel prosta do 3,1mm. w piersi prawej na godz 10 zaotoczkowo widoczne hypoechogenne ognisko 3,4x3,3x2,4-FA? do rozważenia biopsja gruboigłowa. Na godz 6 torbielka 5,2mm. poza tym bez widocznych patalogicznych ognisk litych lub plynnych. Bez sonograficznych cech procesu naciekowego. przewody mlekowe nieposzerzone. Wezły chłonne pachowe do 7mm. Chciałabym dodać do tego że około od 8 lat przy nacisnieciu prawej piersi mam wycieki ciemno szare. mam 32 lata pierwszy raz u onkologa byłam 7 lat temu kiedy przestrazyłam sie tych plynów, skierowała mnie tam gunekolog ze względu na obciążenie rodzinne, Boje sie co to może byc , bardzo prosze jesli jest to możliwe o pomoc w wyjaśnieniu tego usg , dlatego też chciałam zasięgnąć opinii lekarza który wyjaśni mi treść dokumentacji badania aby móc spać spokojnie. bardzo dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Valdemar

witam Pani Kasiu ! nie jestem lekarzem i nie znam się na guzach w ubiegłym roku poznałem osobę związaną z medycyna komórkową oraz dodatkowo zajmującego się bioflawonoidami i ich wpływu na organizm człowieka , praktycznego wpływu ... On może Pani wyjaśnić wyniki , jest po WAM w Łodzi Po prawie rocznej współpracy z nim przekonałem się , że nie ma większej siły uzdrawiającej choroby tzw cywilizacyjne , z wśród nich rak .... niż sama natura niesamowite działania ma FLAVON MAX PLUS dodatkowo wzmocniony działaniem * Wody Życia * lub lekarstwa dr Roth a ... Wśród moich znajomych , gdyż w pierwszej kolejności na sobie i na najbliższych sprawdzałem działanie tych preparatów ... TO NAPRAWDĘ DZIAŁA !!!!! Guzy znikają , poprawia się przepływ krwi ( wchłaniają się żylaki ) , nawet dzieci z ADHD staja się spokojniejsze ... to jest już sprawdzone w praktyce , rewelacyjne wyniki są na białaczkę .... Pani Kasiu , decyzja należy do Pani ...... Ja przypadkowo trafiając na Pani liścik musiałem o tym Panią poinformować ... Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magdalena

Witam . Mam 43 lata i do tej pory badania Usg piersi były w normie.Obecne jest następujące:*Oba sutki o budowie gruczołowo tłuszczowej bez zmian ogniskowych w piersi lewej. W prawej piersi na godz. 9- 10 hypoechogenne ognisko wielkości 8 mm/ gęsta torbiel ,lub wewnątrzsutkowy węzeł chłonny. Poszerzonych przewodów mlekowych ,ani powiększonych węzłów chłonnych pachowych nie stwierdzam.Proszę o wytłumaczenie badania. Czy wskazane było by kontrolne usg lub mammografia której nigdy nie miałam.Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×