Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jelito grube a badania krwi


Gość Mich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bardzo proszę o informację. Jakie są szanse przy następujących wynikach: - OB - 1 - CRP - ujemne - krew utajona - ujemne - USG - wszystko w normie. - stolec o średnicy ok.3 - 3,5 cm (jak myśle o moich bólach to wtedy robi się luźniejszy, jestem wtedy zestresowany i czuje wtedy parcie na stolec - nie zawsze sie wtedy wyprżniam) - brak widocznej krwi w stolcu - brak śluzu w stolcu - miałem robione badanie per recrum na 20 cm i lekarz niczego nie stwierdził oraz kurczowych (kolkowych) bólach w lewej, dolnej części brzucha, że ból taki może być spowodowany rakiem lub guzem?? Jeśli takie badania robie od 4 miesięcy co miesiąc, a taki ból się u mnie pojawia. Bardzo się boję, że to może być rak. Czy pomimo takich wyników można mieć chorobę nowotworową?? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja raczej nie chodze do ginekologa - chyba ze z zona :-) A pojawiające się parcie na stolec, które od kilku dni utrzymuje się ciągle świadczy o czymś złym?? Dodatkowo jak się położę i w nocy to bóle kurczowe i parcie przechodzi. Ostatnio jestem zestresowany i duzo o tym mysle co mi jest, ze to rak - czy to może też mieć wpływ na ciągłe parcie i bóle skurczowe??? Te bóle umiejscowione są zazwyczaj na dole po lewej stronie. Czasem czuje je na plecach, na pionowym odcinku jelita grubego, czasem na środku brzucha pod pepkiem. Czy mogą to być nerwobóle???? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję. Jest to tylko parcie, które nie powoduje, że się wypróżniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może to być tzw. zespół jelita drażliwego, który związany jest nadpobudliwością emocjonalna pacjenta (występujące nerwobóle). Jednak, aby wykluczyć patologię w zakresie jelita grubego trzeba wykonać kolonoskopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Co oznacza patologia jelita grubego?? - jakie mogą to być choroby?? Poza tym zauważyłem pewną rzecz - jeśli jestem bardzo zmęczony i bardzo śpiący (ogólnie można nazwać, że mięśnie są rozluźnione) to wtedy prawie nigdy nie odczuwam bóli. Natomiast martwią mnie te bóle, które są różnych miejscach o których pisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 62 lata i od jakiegoś czasu odczuwam parcie na odbyt, lekkie pieczenie, swędzenie, wypróżniam się raz na 3 dni...jem dietetycznie ,raczej w małych ilościach, przy wzroście 165 cm. ważę 63 kg, od 1,5 roku leczę się u ginekologa z powodu zaniku śluzówki , ostatnio biorę hormony, często odczuwam skutki uboczne tych leków...W ubiegłym tygodniu byłam u proktologa i badanie palcem nic nie wykazało, lekarz mi zlecił jeszcze wykonanie rektoskopii lecz ja się obawiam badania.Mam duże wątpliwości co do tego czy badanie jest niezbędne i czy coś wniesie do podjęcia diagnozy.Ogólnie jestem osobą zestresowaną, depresyjną i każda wizyta u lekarza jest dla mnie ogromnym dodatkowym przykrym doznaniem.Proszę o wypowiedż. Z góry dziekuję,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×