Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Adenocarcinoma coli


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o informację nt. interpretacji i rokowań wyniku badań po operacji usunięcia fragmentu jelita grubego z guzem rozpoznanie kliniczne -guz wynik badania adenocarcinoma coli. G3 [M-8140/3] infiltratio carcinomatosa telae serosae [M8010/3] nodi lymphatici sine laesionibus [M-00100] boczne linie cięcia chrurgicznego wolne od zmian nowotworowych pT4N0 Astler-Coller B2 nadesłano fragment j.grubego 10 cm z ścianą z guzem 6 cm w odl. 2 cm od linii cięcia Surowicówka poszarpana 7 węzłów chł. do 0,5cm (13wyc, 8bl.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruczolakorak okrężnicy (3 stopień zaawansowania histoaptologicznego w skali 3 stopniowej - bardzo agresywny) Naciek raka na surowicówkę (bardzo zaawansowany miejscowo) Węzły chłonne bez uszkodzenia. Rak wycięty doszczętnie, bez przerzutów w węzłach. Rak agresywny miejscowo bardzo zaawansowany, ale bez przerzutów do węzłów chłonnych. Z wynikiem należy skonsultować się z onkologiem - być może konieczna będzie jeszcze chemioterapia (o tym zadecyduje po badaniu onkolog). Teoretyczny czas 5-letniego przeżycia pacjenta w tym stanie zaawansowania ok. 50%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Mam wynik badania kolonoskopii. Bardzo krótki i suchy - adenocarcinoma coli M-8140/3. Co to znaczy? Kiedy przeglądałam forum widziałam, że z reguły podawane są dodatkowe opisy, np. G1, lub co s innego. W moim wypisie tego nie ma. Tylko to co napisałam i numer preparatu. To dobrze czy źle, że tak niewiele jest informacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo pytanie co ELKA powyżej. Taki sam krótki opis badania, pobrano 8 wycinków z guza wstępnicy. Adenocarcinoma M-8140/3 necroticans, coli i nic więcej. Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×