Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone jądro


Gość Ireneusz

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 dni moje lewe jądro powiększyło sie troche , jak gdzieś 2 miesiace temu też je miałem troche powiększone i mi zeszło to po kilku dniach tylko niewiem co teraz czy to przepuklina??? i jak wyleczyć to np okłady niewiem prosze bardzo o odpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę samemu tego nie leczyć. Jeśli ten stan samoistnie nie ustąpi trzeba bezpośrednio z tym problemem do lekarza. Być może to jakiś stan zapalny albo przepuklina. Trudno określić bez badania bezpośredniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 18 lat. Od jakiegoś czasu mam powiększone prawe jądro. Wydaje się jakby pół jądra było z płynnej substancji a pół z normalnej tkanki jądra. Nie wiem co to może być i do jakiego lekarza sie udać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może to wodniak jądra, ale najlepiej gdybyś skonsultował się z lekarzem, chociaż może to być zapalenie jądra. Wykonaj USG u lekarza specjalisty, idź z tym do rodzinnego lekarza niech da Ci skierowanie do Urologa i udaj się tam informując go o problemie, myślę że USG wskaże powód Twoich dolegliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 12 lat temu miałem robione żylaki powrózka nasiennego i było wszystko dobrze do jakiegoś okresu. Od jakiegoś tygodnia mam powiększone i to sporo lewe jądro, które mnie nie boli i trochę się martwię takim stanem. Jakiś miesiąc temu kupiłem sobie metalowy ring na jądra i zakładałem go w czasie masturbacji i tak się właśnie zastanawiam czy to właśnie ten ring nie spowodował takiego powiększenia jądra. Obecnie przebywam za granicą a mój język obcy nie jest na tyle dobry żeby pójśc do lekarza tutaj i wszystkiego się dowiedziec z całkowitym zrozumieniem. Prosiłbym o jakąkolwiek odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, takie ringi znacznie upośledzają funkcję worka mosznowego, odnowa żylaków jądra jest możliwa, jednak przyczyn powiększenia samego jądra jest wiele, a bez badania palpacyjnego i usg postawienie diagnozy i terapia nie są możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam 14 lat i dzisiaj zauważyłem że mam dość dużo powiększone prawe jadro. Nie odczuwam żadnego bólu. Nie wiem czym to może być spowodowane może to przez okres dojrzewania? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz

Witam. Szukałem długo w internecie, jednak wszędzie odpowiedzi są krótkie i niekompletne. Mam 20 lat i od dobrych 8-12 lat, praktycznie od kiedy pamiętam, mam większe lewe jądro, wyraźnie czuć, że coś tam jest. sprawę zaniedbałem, uznałem, że po prostu tak bywa i żyłem dalej, niestety do tej pory nie odwiedziłem w tej sprawie lekarza. Naczytałem się o raku jądra i trochę się zaniepokoiłem, dziwi mnie tylko fakt, że przez tyle lat nic się nie działo, wszystko było w porządku. Czy możliwe jest, by to był rak i tak długo był i rozwijał się, nie dając pogorszającego się stanu zdrowa ? Jeśli nie, to co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien problem mianowicie przy skurczonej mosznie moje lewe jądro jest znacznie większe od prawego (wybulwione). Przy rozkurczonej mosznie wielkość jąder jest podobna jednak nad lewym jądrem odczuwam małe guzki których nie ma po drugiej stronie. Zauważyłem to jakiś czas temu (1,5-2 lata temu) Jednak się tym nie przjołem. Mam 18 lat, nie odczuwam bólu jąder ani pachwin. Co to może być? Czy to coś poważnego? Dziekuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! 2 miesiące temu miałem zabieg wycięcia wyrostka po tamtym czasie zauważyłem że moje prawe jądro jest troche powiększone i zbiera się wokół niego płyn. Nie boli mnie , jedynie jest powiększone. Czy może to być spowodowane operacją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 28 lat Tydzień temu (12.11) wykryłem u siebie powiększone lewe jądro. Jest twarde i dwa razy większe od prawego. Natychmiast tego samego dnia pojechałem do szpitala, pierwsza diagnoza nowotwór. Wysłano mnie na badania AFP 1,7 B-HCG 9,24, USG - niejednoznaczna struktura z kilkoma odgraniczającymi się zmianami ogniskowymi, odpowiada również zmianą pourazowym. Po tych badaniach diagnoza - zapalenie jądra. Przepisano mi antybiotyki Doxycyclinum. Wybrałem jedno opakowanie. Do poniedziałku 18.11 nic się nie zmieniło - jądro też nie urosło. Byłem na drugiej wizycie u Urologa - następne badanie krwi LDH 1 626 AFP 1,63 bHCG 4,51. USG ja we wcześniejszym badaniu. Cały czas biorę antybiotyk. Dodatkowe okoliczności W dniu 11.11 w czasie wchodzenia do samochodu lekko przyciąłem sobie spodniami jądro, był to 15-20 sek ból - nie bardzo silny. 12.11 - przenosiłem szafki, które nie ukrywam były dla mnie trochę za ciężkie. W czasie brania antybiotyku normalnie chodziłem do pracy Czy Ktoś mi może powiedzieć co to może być? Albo czy w czasie leczenia zapalania jądra, może nie być zupełnie żadnych zmian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×