Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel czy guzek w piersi?


Gość Małgosia

Rekomendowane odpowiedzi

W badaniu palpitacyjnym w piersi wyczuwam zgrubienie.W badaniu Usg lekarz stwierdził że może to być zbita torbiel lub łagodny guzek.Miałam robioną biopsję której wynik to :komórek atypowych nie znaleziono .Zrobiłam także mammografię ,Której opis to :piersi tłuszczowo -gruczołowe bez mikrozwapnień z obecnością zagęszczeń Birads 2.Proszę o odpowiedźczy na podstawie mojego wyniku biopsji i mammografiii można stwierdzić czy mam torbiel czy guzek?.Czy mogę wykonać jeszcze jakieś badania ?Bardzo prosze o radę co mam zrobić.Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*piers o budowie tluszczowej. w piersi prawej w miejscu - centralnie jest guzek o srednicy 70mm. skala Birads 0. informacje uzupełniajace* guzek gladko obrysowany + spikule z mikrozwapnieniami, torbiel i martwica tłuszcz.?* moja mama ma 58lat, prosze o jakies informacje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam odpowiedzi tez jestemw podobnej sytuacji .mam zagęszczenie w lewej piersi o średnicy25mm. w skali Birads4 jest to wynik mammogafii.bardzo się boję że może to być RAK jutro jadę do onkologa mam 55 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 24 lata miałam robioną biopsję której wynik to: uzyskano bardzo liczne płaty nabłonka gruczołowego bez cech atypii oraz liczne komórki dwubiegunowe.Poza tym fragmenty tkanki łacznej włóknistej.Obraz cytologiczny odpowiada fibroadenoma.Proszę o odpowiedz na podstawie mojego wyniku biopsji czy to cos groźnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Bi-Rads-2 . Basiu większośc z nich nie ma charakteru nowotworowego, nie można ich jednak lekceważyc.W Twoim przypadku torbielo jest typem łagodnym.BI-RADS 2 - prawidłowy wynik, podobnie jak BI-RADS 1, widoczne są czasami zmiany łagodne takie jak - zwapniałe włókniakogruczolaki, tłuszczaki, cysty olejowe, galactocele, zmiany hamartomatycznym o mieszanej gęstości oraz węzły własne. Wynik ten oznacza brak zmian złośliwych Powinnaś pójść jednak na powtórne badańia po ok. 2-3 miesiącach od daty pierwszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj dostałam wynik piersi o budowie gruczołowo-tłuszczowej w piersi lewej w miejscu- centralnie o średnicy 35mm (i cien plamkowy), skala birads 3. Może ktoś mi pomoże zinterpretować ten wynik...Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 27 lat ostatnio miałam robione badanie USG gdzie wyszedł wynik: sutki o mieszanej strukturze tłuszczowo-gruczołowej. W obrębie sutka prawego obszar BIRADS 3. Lekarz skierował mnie na biopsje? Czy powinnam się martwić? Czytałam że gdy wyjdzie birads 3 za 6 miesięcy powinnam pójść na kolejne badania. Więc dlaczego lekarz chce zrobić mi biopsje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×