Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Siny kolor prącia po obrzezaniu


Gość Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem 1 dzien po zabiegu obrzezania(calkowitego) i mam problem.. Mianowicie wczoraj,po powrocie ze szpitala(zabieg ok 14-wypis ok 19) zauwazylem w domu iz pracie zmienilo kolor na siny..jest fioletowe jak sliwka.Mam zalozony opatrunek tak ze widac tylko pracie(cale).Nie wiem czy to normalne czy moze jest cos nie tak(niedokrwienie?).Nie odczuwam zadnego ucisku.Wiaze sie z tym moje 2 pytanie..czy to normalne ze nie dotykajac teraz pracia odczuwam dyskomfort (bardzo drazniacy bol)? kupilem masc Alantan tylko nie wiem kiedy moge zaczac ja nacierac i czy robic to w rekawiczkach.. Moge zmieniac sam opatrunek? i czy po sciagnieniu opatrunku moge przemyc fallusa woda z szarym mydlem?i kiedy bede mial normalne czucie na praciu? bo nie moge nigdzie wyjsc gdyz sprawia mi to bol. Mam 18 lat i jestem bardzo zaniepokojony gdyz to byl moj 1 zabieg,1 wizyta w szpitalu i nie wiem czy mam sie martwic czy spokojnie czekac. PRosze o szybka odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki obrzęk i zasinienie, zaburzenia czucia po zabiegu z reguły występuje - to typowe. Stan taki powinien powoli się wycofywać. Można zastosować miejscowo okład na Rivanolu. Prącie powinno być ułożone powyżej ciała - najlepiej pod członek podłożyć ręcznik w czasie leżenia. Po 2-3 dniach można swobodnie zdjąć opatrunek, myć dokładnie ranę (członek) wodą z mydlinami 1-2 razy dziennie i zrobić sobie ewentualnie dodatkowo opatrunek na Rivanolu (przez 2-3 dni). Po 7-10 dniach trzeba udać się na kontrolę do Poradni Chirurgicznej lub Urologicznej (w zależności gdzie Pan był operowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×