Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubienie w piersi i inne objawy


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam 25 lat, jeszcze w czasie liceum zauważyłam małe zgrubienie w lewej piersi (górny,wewnętrzny kwadrat), które zostało zbadane przez lekarza ginekologa wraz z wykonaniem usg. Zgrubienie nadal jest tylko nieco większe, poza tym lewa pierś różni się od prawej tzn. dołek na szczycie brodawki (pod wpływem dotyku powierzchnia się wyrównuje), przechylona - wciągnięta ku górze i troszkę bardziej *spękana* na szczycie. Wyczuwam też przerwy w strukturze piersi, 2 promieniste rowki od sutka a ostatnio podczas pływania boli mnie lewa ręka, pacha. Moje piersi zmieniają się w czasie cyklu, przed miesiączką stają się bardzo nabrzmiałe i bolące. W mojej rodzinie nie występował nowotwór piersi. Od pół roku przyjmuję hormony tarczycy - niedoczynność. Badanie usg powtarzam co pół roku, zmieniając sprzęt i lekarza. Każdy wynik wygląda podobnie: węzły niepowiększone, budowa gruczołowo-tłuszczowa bez zmian litych i torbieli, przewody mlekowe nieposzerzone. Ostatnio, wskazane zgrubienie zostało zdiagnozowane jako prawidłowa tkanka gruczołowa układająca się na żebrze. Wszystko wygląda prawidłowo, ale martwią mnie pozostałe objawy. Co Pan o tym sądzi? Czy powinnam wykonać dodatkowe badania, może biopsję zgrubienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście zgrubienie jest dobrze wyczuwalne cały czas, głównie w 10 dobie cyklu miesiączkowego i wyczuwa je też lekarz można ewentualnie wykonać biopsję takiej zmiany. O tym jednak musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgrubienie wyczuwam cały czas, choć czasem wydaje się być nieco mniejsze po miesiączce. Z moim problemem byłam wcześniej u dwóch ginekologów. Obaj twierdzili, że nie ma podstaw do niepokoju i mam się zgłosić jeśli zauważę krwisty płyn wyciekający z brodawki. Czy w takim wypadku powinna szukać porady u onkologa? Kto kieruje na ewentualną biopsję, ginekolog czy onkolog?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×