Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa pod postacią ostefitów


Gość JOLA

Rekomendowane odpowiedzi

Pogłębiona kyfoza kr. piersiowego . Skolioza lewostronna kr . Th . Zmiany zwyrodnieniowe w kr . Th .pod postacią ostefitów na przednich krawędziach trzonów . Klinowe obniżenie wysokości trzonu Th 7 . Dyskopatia Th 8 -9 i Th 9 -10 . Skolioza lewostronna kr . L . w górnym odcinku . Osteofity na przednich i bocznych krawędziach trzonów kr . L. . chciałabym poprosić o wypowiedź co pan o tym sądzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Nierówny zarys i sklerotyczna przebudowa płytek granicznych trzonów kr. piersiowych od th5 do th11 z guzkami Schmorla w ich obrębie jak i zmianach po przebytej ch. Sheuermanna... Rotacja w osi długiej trzonów od th6 do th9. Przewężenie przestrzeni międzykręgowych od th5 do th9. Osteofity na krawędziach tych trzonów. Sklerotyzacja stawów żebrowo-poprzecznych. Zniesienie lordozy szyjnej* Takie odebrałam wyniki prześwietlenia kręgosłupa. Kręgosłup mnie boli od lutego i nie daję rady.Proszę o radę czy potrzebny jest neurochirurg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że macie u siebie dobrych lekarzy i wam pomagają . Ja mam kręgosłup o dołu do góry ( praca w górnictwie ) byłem ostatnio u neurologa i wiecie co mi powiedział pacjent nie nadaje się do dalszego leczenia . Ortopeda chirurg dopiero zajął się mną po rezonansie 1 odcinka wszyscy osłupieli i zaczynają latać koło mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksandra

Witam mam 28 lat robiłam rezonans magnetyczny kręgosłupa piersiowego i dostałam wyniki 

Na poziomach Th2- Th5, Th7-Th9 oraz Th10-Th12 uwypuklenia krążków międzykręgowych z modelowaniem worka oponowego. 

Osteofity przednich i bocznych krawędzi trzonów kręgów piersiowych. 

W trzonach kręgów Th7-Th9, Th10-Th12 w częściach przyległych do blaszek granicznych obecne zmiany zwyrodnieniowe typu 1 wg Modica. 

Guzek Schmorla górnej blaszki granicznej trzonu Th9. 

Na granicy pola badania widoczne uwypuklenie krążka międzykręgowego C5/C6. 

Czy był by ktoś w stanie wytłumaczyć mi co oznaczają i co można z tym zrobić? Mam mniej niż 30 lat i ból kręgosłupa jest dość uciążliwy podczas pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×