Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wydzielina z pępka


Gość Anita

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze zaczne od tego że mam dośc głęboki pępek.Od czasu do czasu z mojego pępka wypływa dziwna dość śmierdząca wydzielina.Dostaje od niej zaczerwienienie a po kilku dniach znowu wszystko wraca do normy.Czy coś jest nie tak ze mna.Co to może być.Chciałabym dodać że mam dość dużą nadwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki objaw może świadczyć o przetrwałym moczowniku. W życiu płodowym to łączący przewód pęcherz moczowy z pępkiem. Mógł całkowicie się nie zamknąć i okresowo wydziela do pępka wydzielinę z wnętrza (być możne zakażoną). Trzeba z tym problemem udać się bezpośrednio do lekarza. Zapewne będzie konieczne wykonanie USG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Od paru dni zauważyłam również, że wydziela mi się jakaś ciecz z pępka. Po zaschnięciu wygląda jak małe strupki lub wyschnięta skóra. Nic mnie nie boli, ale pępek wydziela przy tym również nie miły zapach i czuję się dosyć niekomfortowo. Dodam,że przestrzegam higieny osobistej :) Co można mi w takiej sytuacji poradzić? Mieszkam za granicą i nie mam zbytniego zaufania do obecnych tu lekarzy */ czy są jakieś domowe sposoby? Jestem szczupła osobą i nie uprawiam żadnych męczących sportów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, dzis trafiłem na to forum z takim samym pytaniem jak koleżanka wyżej, Jestem mlodym czlowiekiem. Od jakiegos czasu zauwazylem ze z pępka wydziela mi sie ciemna substancja która zasycha. Dodam ze nie mam żadnych dolegliwości bolowych, zupełnie nic. Z higiena tez nie mam problemów bo korzystam z prysznica rano i wieczorem. Czy ktoś moze chociaz ukierunkowac mnie o co moze chodzic, jakie podjac kroki? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co Marta z pepka od dwoch dni wycieka w malych ilosciach jakas wydzielina ktora po zaschnieciu wyglada jak wyschnieta skora przy czym ma dosc nie mily zapach.Bardzo uprzejmie prosze o porade,dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten problem ponad 30 lat!!!! od dziecka,co jakis czas wydziela mi sie jakias biala wydzielina,ktora niezbyt pachnie,niekiedy troszke boli brzuch,szczerze mowiac boje sie isc do lekarza,mie wiem czy moge chodzic na basen? meczy mnie to!!1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pocieszycielka

Ech,mam to samo,no ale spójrzcie,jeżeli tylko na tym forum dużo osób ma ten problem,to znaczy że sporo ludzi boryka się z wydzieliną z pępka. Mnie nic nie boli,jedynie z pępka wydziela mi się ta wydzielina i zasycha.Na początku myślałam że to jest coś w stylu woskowiny w uszach,ale ona powstaje w wyniku,no...nie mycia ich,nie? A ja przestrzegam zasad higieny osobistej. Chodzę na basen normalnie, i nic mi się złego nie dzieje. Ale jeżeli ktoś odczuwa mocny ból to niech nie boi się pójść do lekarza. On jest po to żeby pomóc. A najlepiej do zaufanego,na którym można polegać.Nie bójcie się,mówić możecie? Tak! A widzicie,słyszycie,chodzić możecie? Tak! pisać jak widać też. Czyli nic okropnego się nie dzieje,będzie dobrze! Uszy do góry,nie? Ale tak jak mówiłam,jeżeli ktoś z Was odczuwa mocny ból,niech idzie bez obaw do lekarza. Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! U mnie, podobie jak u Was, co jakiś czas pojawia się ta wydzielina z pepka o bardzo nieprzyjemnym zapachu. Ostatnio stwierdziłam, że może to być poprostu zepsuta woda?! Ale nie śmiejcie się, poważnie! Jest lato. Prysznic biorę średnio 2, a przy upałach 3-4 razy w ciągu dnia. Pępek mam również osadzony dość głęboko. Od kilku dni, po każdym kontakcie brzucha z wodą poprostu osuszam go patyczkiem do czyszczenia uszu!!! I wiecie, co? POMAGA! Za każdym razem sprawdzam woń na patyczku i tak jak za pierwszym razem, poprostu śmierdział, tak teraz woda z pępka jest bezwonna! Spróbujcie, może i Wam to pomoże:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo Wydzielina z pępka ale bardzo mnie bolało i nie mogłam nawet czasami nie mogłam chodzic . poszłam z tym do lekarza. To jest jakaś bakteria i trzeba wykupić sobie lek z antybiotykiem. Mam nadzieje, że pomogłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być uchyek Meckela - czyli uchyłek jelita krętego, wystepuje on stosunkowo rzadko (2% populacji) i jego długość to 3 - 10 cm. Uchyłek czasami jest połaczony powrózkiem z pępkiem, a w wyjątkowych przypadkach sam uchyłek dochodzi do pępka (tzw. przetoka pępkowo-jelitowa) i może sie z niego pszesączać zawartość jelita (może to powodować również silny ból). Drugą prawdopodbną przyczyną jest drożna pozostałość po moczowniku w tym przypadku na zewnątrz może wypływać mocz. Wydzielna z pępka,to ważny objaw chorobowy, nakazujący rozpoznanie podażajace albo w kierunku przetrwałego moczownika albo przetki pępkowo-jelitowej. Leczenie jest tylko chirurgiczne. Polega na usunięciu moczownika lub uchyłku Meckela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×