Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Promieniujący ból w pachwinie, przepuklina? naciągnięcie pachwiny?


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Kilka miesięcy temu (kwiecień) grałem mecz w jednej z niższych klas rozgrywkowych w piłkę nożną. Kilka razy byłem nieźle poobijany, a pod koniec meczu poczułem, że coś nie tak jest z prawą nogą (takie dziwne uczucie), po meczu, gdy usiadłem na chwilę, a później próbowałem wstać, to strasznie bolało mnie w okolicach pachwiny. Ból ten czułem tylko, gdy napinałem mięśnie w tych okolicach (np. chodzenie, wstawanie, nawet przekręcanie się). Zaznaczam, że nie była to kontuzja po jakimś konkretnym starciu czy podczas biegu, zrywu etc.. Taki ból pojawił się po meczu. Zrobiłem sobie przerwę 2-3 tyg. i już wydawało mi się, że wszystko jest w porządku. Zagrałem w następnym meczu (wszedłem w II połowie) i znów to samo, jednak tutaj ból pojawił się już w trakcie gry, a nasilił, gdy *ostygłem* po spotkaniu. Od tamtej pory cały czas czuję, że coś nie tak jest z tą nogą. Wczoraj nawet grałem w piłkę i z biegiem czasu ból się nasilał. Przepuklina? Naciągnięcie pachwiny? Może przywodziciel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo... miesiac i nic nie przechodzi. Mialem 10 zabiegow rehabilitacyjnych niby juz bylo lepiej poszedlem pokopac rekreacyjnie obadac czy napewno git i to samo... nie wiem co zrobic.Lekarze mowia ze to przesilenie daja mi masci itd i nic to nnie daje.. co zrobic mozna jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piłkarz

Mam to samo. Pojechalem na trening i na początku nic mi nie było ale w gierce juz pod koniec treningu juz tak ostatnia gierka to juz tak mnie tam ciągneło (bolało tak dziwnie ) ze .*uj. Ale potem znowu po kąpieli po treningu wyszedłem i tak mniej bolało jak szedłem. I na drugi dzien. Już wgl. nic. zero bólu jak szedłem. Więc nie wiem czy to naciągnięcie czy co. Tylko tak mnie to denerwuje jak grac na 150% nie moge bo mysle o tym zeby mnie to nie bolało. A w sobote turniej * / POMÓŻCIE. !!! HELP !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegorz

kolego na 100% masz naderwane lub mocno naciagniete miesnie przywodzicieli jest ich 4 partie.Mnie to wykluczyło z gry w pilke nożna na 3 miechy.szkoda wydawać kase na jakieś prady itp.poprostu odpoczynek i to wszystko.jezeli zerwałeś całkowicie to operacja tylko ale ja na twoim miejscu poszedłbym do ortopedy i zrobiłbym usg konczyny górnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja grałem na meczu w piłkę nożną i po 2 dniach poczułem lekki ból w obu pachwinach, ale nic po za tym więc wyszedłem na boisku piłka przede mną więc kopie i nagle okropny ból ale po 1-2 min ustało kopie więc drugi raz i dalej to samo !! . zrobiłem więc 2,5 tyg. przerwy lecz dalej boli ! co mam zrobić ? nie byłem u lekarza ale myślę żeby się do niego wybrać. Możecie mi coś polecić na tą dolegliwość * rady lub cos w tym stylu ? z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ogólnie mam tak samo po treningu tamecznym też mocno naciagnęłam sobie ten mięsień. Najlepsze są zimne okłady, leki przeciwbólowe i ODPOCZYNEK. Niestety też wyklucza mnie to z zawodów, z tego co czytałam o tym to przez miesiąc jest zalecane 0 sportu chyba, że na jakieś górne partie ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×