Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po lewej stronie w okolicy podbrzusza


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch dni odczuwam ból po lewej stronie w okolicach podbrzusza. Jakby w miejscu którym idzie moczowód (nie mam pewności). Ból odczuwalny jest tylko w momencie dotyku, jest punktowy, wyczuwam tam pewny guzek, choć nie wiem czy jest to anormalne. Co to może być i co robić? Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno musisz z tym problemem udać się do lekarza. Nagle pojawiający się w pachwinie bolesny guzek może świadczyć o przepuklinie, albo tylko o zapalnie zmienionym węźle chłonnym. Trzeba wykluczyć przepuklinę, która wymaga leczenia operacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech ta nasza służba zdrowia.... Poszedłem do lekarza, który bardzo niechętnie mnie zbadał (widocznie zabierałem mu cenny czas...) i nie potrafił jasno postawić diagnozy. *Może węzeł, może coś innego... Smarować spirytusem i czekać aż samo przejdzie*. Można się załamać, jedyna dobra rzecz, to skierowanie na badanie krwi i moczu. Ale teraz zupełnie nie wiem co czynić... Czekać aż samo przejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwie lekarka dokonała tego wspaniałego gestu dając mi skierowanie na badanie krwi i moczu więc udam się w piątek i je wykonam. Szczęśliwie nie przeszkadza mi praktycznie wcale. Nie czuje dyskomfortu, a ból jak pisałem występuje tylko w momencie dotyku (czego czynić nie muszę). Czy takie badanie ze skierowaniem z rejonu są płatne? Jeśli tak to jakiego rzędu to kwota? I ile wynosi okres oczekiwania na wyniki? Dziękuje za odp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można wykonać badanie USG od lekarza I kontaktu,o ile zechce wystawić,co może być wątpliwe,prędzej lekarz onkolog lub chirurg,wszędzie są kolejki,i takie skierowanie jest bezpłatne.Na USG też niestety się czeka a wynik może być od ręki.Prywatnie,wynik od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od pewnego czasu po lewej stronie podbrzusza dośc często pojawiają sie bóle, wręcz takie skręty, promieniowania, gdyby nie fakt ze to lewa strona to pomyślałabym ze to wyrostek a tak to nie mam pojęcia co może mi dolegać. Przepukline wykluczam bo raczej nie przeciązyłam jej nigdy. Czy to możliwe, że to jakieś problemy z jajnikami?? Bo nie wiem gdzie udać się do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marto najlepiej byłoby gdybyś się skonsultowała z ginekologiem, gdyż taki ból może mieć różne przyczyny. mogą to być problemy z jajnikiem lub jakąś naroślą na nim. a masz problemy z wypróżnianiem się???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z wypróżnianiem się mam również ale szczególnie mnie one nie dziwią poniewarz miewam je w zasadzie od zawsze. A czy to może mieć jakieś powiązanie z chorobą która mi doskwiera? Dziś w pracy musiałam poprzenosić parę cieżkich przedmiotów z powodu przeprowadzki i w pewnym momencie ból był ponownie silnie odczuwalny. */

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również boli podbrzusze po lewej stronie, przy dotyku to jest straszny ból tak więc ciężko mi zbadać bolące mnie miejsce. A do tego promieniuje równolegle na plecy (także tylko po lewej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Natalia

Czy ktos z Was odkryl, co mu dolega? Ja mam ten bol od tygodnia najoierw bolalo bardzo, teraz przeszlo i boli tylko podczas mocnego dotyku, w lewym podbrzuszu, blizej srodka, promieniuje do krzyza po lewej stronie. Badania ginekologiczne ok, mocz i krew rowniez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć boli mnie W okolicach lewej strony brzuchajuz od jakiegoś czasu byłem u lekarza lekarz stwierdził ze mi nic nie jest ale pobrał mocz i to wszystko miałem pewne zdarzenie na rusztowaniu prawie spadłem ale udało mi sie ustabilizować po tym zdarzeniu cos mnie zakuło bardzo mocno z lewej strony i promieniuje w krocze na plecy tylko z lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×