Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wystający szew po operacji przepukliny jest rozpuszczalny?


Gość xxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie, 2 tygodnie temu mialem operacje na przepukline wrodzoną pachwinowa prawostronną, po tygodniu od operacji mialem zdjete szwy. Lecz dzisiaj zauwazylem kolo gojącej sie blizny cos czarnego lekko pod skórą moze na 3mm, wzialem pensete i zaczalem to wycialac... wyciagnalem kawalem i wyszedl mi z 1-2 cm szwu ze skóry... nadal wystaje to ze skóry ale nie chce tego wiecej ciagnac bo boje sie ze cos sie stanie, i nie wiem czy pani chirurg po sciagnieciu szwów nie zrobila jakiegos bledu i nie zostawila w jakis sposob kawalek tego szwu... nie wiem czy to sa te szwy rozpuszczalne czy nie... zna sie ktos na tym i moze powiedziec czy to naturalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też określić czy to szew wchłanialny czy nie. Trzeba jednak wiedzieć, że szwy podskórne zawsze są wchłanialne. Dlatego zapewne ten też. Proszę jednak udać się jeszcze raz na kontrolę do chirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem niby na zdjeciu szwów tydzien po operacji i pytalem sie czy to są wchłanialne a chirurg powiedział ze nie, dletego zdejmują... (przed zdjeciem wygladalo to tak, ze była taka pętelka z żyłki szew i na końcu rany rduga petelka... po zdjeciu szwów niby juz ich nie było ale jednak chyba cos zostało... jestem załamany oto zdjecie jak to teraz wygląda... http://zapodaj.net/c65fc4902832.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po operacji udażninia tętnicy szyjnej wewnętrznej podziewieciu dniach poszłam do chirurga na zdjecie szwów,okazuje sie(nawet w wypisie nie ma wzmianki na temat szwow),ale skierowanie szpital wystawił do poradni do chirurga na zdjecie szwow i nie wiem co mam dalej zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×