Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość basia

Puchnie tylko jedna noga

Rekomendowane odpowiedzi

Gość basia
Jaka może być przyczyna tego, iż codziennie wieczorem puchnie mi tylko jedna prawa noga na odcinku od kostki. Dodatkowo odczuwam okropny ból w łokciu prawej ręki. Stwierdzono tzw. łokieć tenisisty, ale ze względu na złe wyniki badania moczu nie przeprowadzono zabiegu. lekarz ogólny przpisał leki na mające to zmienić, ale bez rezulatatu. Nadal w moczu występują erytrocyty w ilości 3+, wg jednej skali, a w przeliczeniu na uumol to 130 , ph =5. Jakie badania powinnam zrobić, gdzie się udać, pomijając lekarza ogólnego, czy zacząć od usg nerek, czy może badania dopplerowskie żył konczyn dolnych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Ze wzglęgu na obrzęk tylko jednej nogi można podejrzewać zaburzenia w odpływie żylnym lub limfatycznym prawej nogi. Na początek najlepiej udać się do lekarza rodzinnego. Jeśli usg nerek nie zostało wykonane to na pewno warto je zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość lena
puchnie mi prawa noga rano lekko spuchnięta pod wieczór mocniej jaka może być przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bogna
Co może być przyczyną puchnięcia nogi? Od prawie roku puchnie mi cały czas lewa noga - a w zasadzie wierzch stopy, opuchlizna dochodzi max do kostki. Przeważnie jednak spuchnięty jest tylko wierzch stopy. Noga jest spuchnięta cały czas, czasem rano bardziej niż wieczorem, a czasem na odwrót. Biorę Diohespan Max i Aescin. Puchnięcie jest jakby mniejsze, ale mimo wszystko od roku cały czas puchnie. Miałam robione badania krwi i moczu, nerki i wątroba w normie. Na nodze mam trochę popękanych naczynek i pod kolanem widać grubsze żyły. Jednak nie odczuwam żadnego dyskomfortu z tego powodu. Miałam również wykonanego dopplera kończyn dolnych, który nie wykazał żadnych nieprawidłowości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jowita
czy może mi puchną noga od zaziąbienia anginy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jowita
jest gorączka i puchnie mi prawa noga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jowita
jest gorączka i puchnie mi prawa noga w kosce [odczuwam silny bul w kosce i pod kolanem od dołu gdzie są żyły]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość busia
Od dwuch miesiecy puchnie mi prawa stopa tak do kostki w czasie tej opuchlizny miałam angine i dostałam antybiotyk .p o dczas kiedy brałam antybiotyk noga nie puchła a kiedy już skończyłam brac noga spowrotem jest mocno spuchnięta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gosia
niewiem dla czego mi puchnie lewa Noga i boli mocno i tez boli mie całkiem na samym dole brzuch asz tak Rwie i niewiem czy to jest z tej przyczyny od Nogj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marek
Puchnie mi lewa noga od łydki go kostki ,rano mam normalna a przez caly dzień spuchniętą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agnieszka
trzeba zrobić badania czy to nie jest dna moczanowa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karo
Może to być róża lub zator żylny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia
Moja ciocia miala taki problem z puchnieciem nogi a Potem reki I lekarze nie wiedzeli co jej jest a pozniej okazalo sie ze to trzustka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Stenia
od ponad miesiąca mam spuchniętą kostkę w prawej nodze i boli gdy na nią stąpam , co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stanisław
lekarz orzecznik powiedział mi odnosnie puchniecia nogi ze to normalne w tym wieku nalezy scvhudnąc i byc na diecie -stara gadka uzdrowicieli zusowskich -

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jerzy
tak czytam i na prosby nie ma odpowiedzi.Wiecej niz pewny jestem ze dzisiejsi lekarze nic prawie nie umia.Tylko jak masz angine to podadza ci antybiotyk i tyle.Doprowadzili do tego by polowicznie leczyc a wtedy beda was mieli u siebie w gabinecie bez przerwy i kasiora leci.Nie ma juz ambitnych lekazy to teraz sa kombinatorzy tacy jak prawnicy.Dopoki ktos nie zacznie ich rozliczac z leczenia i nie beda pozbywani prawa do leczenia to bedzie sie to dzialo. Znacie to jak orzecznik zusowski mowi czlowiekowi ktoremu amputowano nog i, ze jest zdolny do pracy i moze byc np. listonoszem.Wedlug mnie powinien wyleciec z pracy i dostac wyrok,to by sobie nie pozwalali na takie numery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dana
Przeczytałam i nie widze odpowiedzi.Lekarze sa zbyt zmeczeni.Mnie leczył kardiolog ktorry pracował w Polanicy, we wrocławiu i na 19 przyjezdzal do nas.Był taki zmeczony,ze wypisywał lek dawkowanie na pasku podobnym do recepty, na jeden lek dawał recepte ,na drugi zapomnial ,musialam isc do pierwszego kontaktu,na drugiej wizyciei to samo.Kasował a jakze 120 zl.Raz bylo ekg i rozmowy.dalam sobie spokoj z nim.Niech sie chlop wyspi .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kasia
Od 3 tygodni mam spuchniętą nogę od kolana w górę.Nie boli mnie aż tak bardzo jeśli już to trochę swędzi ale sprawia mi trochę problemów przy dłuższym chodzeniu.Co może być tego przyczyną.Nogo nie zmieniła barwy i nie jest gorąca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.