Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz na nodze


Gość Kornelia

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłam dokładnej odpowiedzi na forum także proszę o pomoc, bo się bardzo martwię. Od dwóch miesięcy na łydce wyczuwam guza.Czasem jest to białe. Rozmawiałam o tym z mamą ale ona twierdzi, że to tylko spuchnięte i niedługo zginie.Samruję tą maścią ale już mnie to męczy, ponieważ nie zauważam żadnych zmian. Miałam już kiedyś guza w piersi i musiałam przejść zabieg. Czy znowu będzie to konieczne? Czy powinnam udać się na USG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w tej sprawie udać się do chirurga. On zadecyduje o dalszym postępowaniu (np. czy należy wykonać USG czy też od razu przeprowadzić zabieg -być może to jakiś tłuszczak, włókniak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na nodze gulke guza nie wiem jak to nazwac mam to od 3 lat bylo male ale nie przeszkadzalo mi ale zaczelo rasnac jest dosc gleboko w skorze twarde jak kamien i ma to czasami czerwono czarny kolor jest dosc wypukle ale czuje ze jest dosc gleboko w skorze bylam u dermatologa ale pani powiedziala ze to jest jakas zmiana i dopoki mnie nie boli to moge z tym chodzic i taki sam guzek zrobil mi sie na 2 nodze mniej wiecej w tym samym mejscu tez jest koloru ciemnego i bardzo twardy czuje jakby tam byly gwozdzie gdyz jest twarde w srodku i dosc dlugie a na skorze jest okragle lekko wypukle i ciemne ( na co pani dermatolog ze jest to pieprzyk w co uwiezylam bo wtedy bylo male) ale teraz rosnie i od tygodnia swedzi mnie strasznie malo tego od krotkiego czasu mam problemy z noga na ktorej zauwazylam ten niby guzek czesto mnie boli noga mam skurcze lub czesto po siedzeniu nie moge jej wyprostowac nie wspominajac o tym ze noga mi skrzypi i musze podkreslic ze mieszkam w norwegii takze nie mam jak sie poradzic dermatologa lub chirurga dlatego pisze do was bo nie wiem co mam z tym zrobic kiedys mi nie przeszkadzalo ale teraz rosnie swedzi piecze i dosc mocno odstaje od skory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Takie guzki raczej wymagają leczenia zabiegowego. Radzę w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem. Zapewne zaproponuje usunięcie zmian i poddanie ich badaniu histopatologicznemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×