Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Co oznacza opis MR kręgosłupa lędźwiowego?


Gość Ania z Warszawy 30.0

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ania z Warszawy 30.09.20008

Dzień dobry.Panie Doktorze, w miesiącu sierpniu miałam wykonany MR odcinka lędżwiowego kręgosłupa.Wynik jest następujący : -na poziomie L5-S1 centralna podwięzadłowa przepuklina jądra miażdżystego zwężająca kanał kręgowy z niewielkim uciśnięciem worka oponowego -niewielka wypuklina pierścienia włóknistego L4-L5 -dehydratacja krążków międzykręgowych L4-5 , L5-S1 i nieco obniżona ich wysokość -prawidłowy sygnał z kości krżyżowej , guzicznej i objętych badaniem trzonów odcinka lędżwiowego -okoliczne tkanki miękkie bez uchwytnych zmian Co to oznacza z medycznego punktu widzenia? Za odp. z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Krążek międzykręgowy zbudowany jest z jądra miażdzystego i otaczającego go pierścienia włóknistego. W wyniku zmian włóknienia itp. dochodzi do przemieszczenia się w obebie krążka i powoduje jego uwypulkenie do kanału kręgowego tzw. przepukliny. Interwencja neurochirurgiczna jest konieczna przy duzej przepuklinie. Myślę, że w tym wypadku raczej nie jest ona konieczna. Bardziej rehabilitacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ania z Warszawy

Dziękuję bardzo Panu za odp. o wyniku MR. Mam do Pana jeszcze pytanie czy rzeczywiście nie konieczna będzie interwencja neuroch. i z jakich zabiegów rehab. powinnam skorzystać, żeby zmniejszyć swoje dolegliwości? Jeśli nie pomogą zabiegi rehab., to co wtedy?Chcę nadmienić, że z wielu zabiegów nie mogę korzystać , bo jestem chora na epilepsję od 10 lat.Wiadomo mi, że nie mogę korzystać z żadnych zabiegów z prądem. Uprzejmie proszę Pana o odp. na moje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jeśli chodzi o rehabilitację to prawdopodobnie były by to ćwiczenia mające na celu wzmocnie mięśni w okolicy kręgosłupa. Najlepiej udać się do ortopedy. Sama miałam taki problem i dobre wrażenie zrobił na mnie dr Szymanek z przychodni na Bronikowskiego w Warszawie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o pomoc tomografia rezonansu magnetycznego kregoslupa piersiowego wykazuje zmiany zwyrodnieniowe krazka miedzykregowych th 8/9 w postaci jego dehydratacji icentralnej wypukliny pierscienia wloknistego wielkosci 2mm powodujacej umiarkowany ucisk na worek oponowy wymiar przednio tylny kanalu kregowego na tym poziomie jest prawidlowy i wynosi 14mm obecnosci innych zmian patologicznych poza guzkiem schmorla w gornej blaszce granicznej trzonu vth 12 co badanie oznacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.Panie Doktorze, w miesiącu styczniu tego roku miałem przeprowadzona tomografie komputerowa odcinka lędżwiowego kręgosłupa.Wynik jest następujący :zmiany zwyrodnieniowe w postaci drobnych osteofitow na przednich i bocznych krawedziach trzonow kregow l4-s1 z obnizeniem krazkow miedzykregowych na tych poziomach oraz centralna przepuklina na poziomie l4/5 modelujaca worek oponowy na glebokosci do 7mm. na poziomie l5/S1 stwierdza sie protruzje krazka miedzykregowego szerokosci 18mm modelujaca worek oponowy na glebokosci d o8mm. w obrebie blaszek granicznych trzonow kregow Th11-l4 zobrazowaly sie niewielkie guzki schmorla oraz pojedyncze drobne torbiele czy jest az tak zle jak sie wydaje czytajac to? prosze o odp z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×