Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Co robić z żylakami powrózka nasiennego 3 stopnia?


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

O tym problemie trzeba porozmawiać z rodzicami. Następnie skonsultować się z urologiem. Jeśli są to rzeczywiście żylaki 3 stopnia i do tego z dolegliwościami zapewne będzie konieczny zabieg. Żylaki powrózka nasiennego dość często korelują z obniżeniem płodności lub nawet bezpłodnością. Po badaniu urolog zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie odczuwam żadnych bólów ani nic kiedyś sie zdarzyło ze jadro mnie bolało a i zylaki u mnie sa widoczne golym okiem mam je juz 3-4 lata czy gdybym jeszcze poczekal tak do 18 roku zycia z operacja nic sie nie stanie??? wiem jeszcze ze moje jadro (lewe) jest mniejsze od prawego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj sie miałem ten sam problem mam 16 lat i jetem juz po zabiegu . nie wiedziałem jak powiedziec o tym rodzicom ale musisz sie przełamac, i powiedziec wszystko co i jak i ze wiesz co to jest i niech cie zapisza do urologa bynajmniej ja tak zrobiłem POZDRAWIAM :) Bedzie dobrze *D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , nw ile trzeba bedzie czekac na lekarza w zwiazku z żylakami 2 stopnia chyba ,bo czuje je ale jakos ich nie widac albo troszke tylko , czy oprocz bezplodnosci moze sie cos stac czy nir zagraza to zyciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zdiagnozowane żylaki powrózka nasiennego - są duże, dostałem skierowanie na zabieg, lekarz powiedział że nie wiadomo czy uda się to zrobić laparoskopowo czy nie będzie konieczny normalny zabieg. Opiszcie jak przebiega przygotowanie do zabiegu i sam zabieg, oraz jak długo nie można wykonywać ciężkiej pracy. Pozdrawiam.  - proszę o kontakt:  jato@g.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×