Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skleroterapia wodniaków jąder z użyciem tetracykliny


Gość Romek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znalazłem artykuł o tej metodzie leczenia wodniaków. Interesująca alternatywa dla operacji.. http://www.urologiapolska.pl/artykul.php?2882 http://www.urologiapolska.pl/artykul.php?2148 Czy tę metodę stosuje się na co dzień, czy jest to opcja dopiero badana? Sam prawdopodobnie mam wodniaka nabytego (przeszedłem stan zapalny najądrza prawego) i szukam nieinwazyjnego leczenia tego typu schorzeń. Czy jest szansa, że taki wodniak się sam wchłonie? Po jakim czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zabiegi są na razie w fazie prób klinicznych i nie mają udowodnionej skuteczności leczniczej jak w przypadku klasycznych zabiegów (brak wyników odległych takich zabiegów). Nie stosuje się takich zabiegów rutynowo. Szansa na wchłonięcie wodniaka jest znikoma. Praktycznie to rzadkość. Oczywiście wszystko zależy od wielkości wodniaka. Im mniejszy tym większa szansa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja dalej zapytuję, jak wielkie wodniaki się operuje? domyślam się, że im mniejszy, tym mniej szkodliwy, czy to tylko tak na chłopski rozum? No i następne: czytam wszędzie, że wodniaki nie bolą, a ja odczuwam lekki ból w pachwinie.. To normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały wodniak to wodniak którego grubość płaszcza ma 0,5-1 cm, niewielka różnica między jądrem zdrowym, a z wodniakiem. Wodniak czasami może dawać pobolewania w pachwinie na skutek pociągania przez swój ciężar powrózka nasiennego i biegnących w nim nerwów (normalna sytuacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×