Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ca ventriculi. Lymphonodulitis reactiva sine neoplasmate.


Gość JJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem trzy tygodnie po operacji - całkowita resekcja żołądka sposobem Rydygiera. Podczas operacji został usunięty tylko żołądek, ponieważ nie było przerzutów. Rodzaj materiału do badania to: 1) tkanka łączna z krzywizny mniejszej 2) żołądek z guzem. Rozpoznanie kliniczne: Ca ventriculi. Otrzymane wyniki brzmią: 1) Lymphonodulitis reactiva sine neoplasmate ( 6 węzłów ). 2) Adenocarcinoma ( G2). Naciek nowotworowy nie przekracza zewnętrznych granic muscularis propria. Zmian nowotworowych w granicach resekcji nie znaleziono. Lymphonodulitis reactiva sine neoplasmate ( 2 węzły ). Proszę przetłumaczyć, co to znaczy dla mnie? Czy te wyniki wróżą dobrze czy też źle? Czy jest to nowotwór złośliwy? Jakie mogą być dalsze rokowania ( zaznaczam, że mam już 78 lat )? Czy czeka mnie dalsze leczenie u onkologa polegające na chemioterapii? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Rak żołądka. Zapalenie węzłów chłonnych rekatywne bez cech nowotworu. Gruczolakorak w skali od 1-3 o 2 stopniu zróżnicowania. Jest to nowotwór złosliwy, ale wydaje się, że bez przerzutów i doszczętnie usunięty. Proszę jeszcze skontaktować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze należy o takie rzeczy pytać lekarza prowadzącego.Tylko wtedy możesz poznać prawdę. Sam mam raka i wiem coś o tym. Najgorsze jest to ,że jak poznasz prawdę ,to nie chcesz uwierzyć ,że nastąpić może koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×