Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Duże piersi u chłopaka


Gość Patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam Problem Mam duze piersi i sutki bylem u lekarza i okazalo sie ze mam jakis gruczol... w sutkach Wstydze sie zdjac koszulke na plazy czy iisc na basen czy ten piersi znikna ? czy mam poprostu cwiczyc? na spręzynie ? Prosze o pomoc naprawde to jest krępujące a na tym swiecie sami wiecie jacy ludzie sa.. PRosze o POMOC :(((:(:(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile masz lat. U chłopców w przedziale wieku 15-18 lat okresowo w czasie dojrzewania dochodzi do przerostu gruczołów sutkowych. Takie stan jednak powinien ustąpić samoistnie maksymalnie w przeciągu 6-12 miesięcy. Jeśli to nie nastąpi z reguły trzeba taki problem leczyć operacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Tylko, że ja mam 17 lat i mi się nie zmniejszyły. To się nazywa chyba przerost mięśnia sutkowego. Miałem robione USG i wykazało , że mam w piersiach tkankę tłuszczową a nie mięśniową więc wszystko powinno się (teoretycznie) wchłonąć ale tak się nie stało. Byłem u wielu lekarzy i wszyscy mówią jednoznacznie , że pomoże tylko operacja PLASTYCZNA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grybin *]

troche sięrozpisze wiec naprawde chciałbym zeby każdy przeczytał to do konca ..... Ja wazyłem 71 kg przy wzroscie 160cm czyli rok ttemu gdy miałem 13 lat ... teraz mam 14 w ciągu roku urosłem 23 cm i mam 183 cm wzrostu i mam tak samo brzuch jest płaski no jak kazdy gdy usiądzie to wydaje sie duzy ale mam płąski*] i tylko cycki mi zostały nie wiem chodze po forach i mówią to samo ,, trzeba zastosować diete najlepiej gdy macie okazje jedzicie kanapki z sałatą z DUŻĄ iloscią sałaty ale zatoo mniej masła i gdy bedzie jeszce dodane do tego pompkipowinno ustąpić** to jest z jednego w maire dobrego foru natomiast mam takie same mysli np : wstajecie rano i idziecie zrobic sobie sniadanie to polecam takie * ciemny chleb do tego serek naturalny ,, twój smak** sałata i plaster pomidoru zaczynam od nie dawna ale powiem wam ze to jest smaczne i rezultaty są takze probonuje taki system cwiczen : pompki powiedzmy 5 min i co 2 tygodnie podnosic sobie o 2 minuty dłućej na dodatek w miare podobna dieta i wszytkiego mniej sam zaczynam od nie dawna ale to mjest poprostu cud u mnie rezultat byo widac po 1,5 tygodnia wiec KAŻDEMU CO CHCE TEN TŁUSZCZ Z CYCKÓW ZRZUCIC POWODZENIA I USTALAJCIE NAWET SOBIE SAMI PORCJE DAN I CWICZEN DZIEKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ale Ja mam 15 Lat wiem , że w wieku od 13lat zaczynają dojrzewać sutki moi znajmi też tak mieli brat mail to 1meisiac kolega pol roku cioteczny brat 2mieski a ja mam jzu z poltora roku zalezy jak szybko dojrzewasz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 24 lata i mam ten problem praktycznie od pierwszej klasy gimnazjum. Powiem tak: ćwiczenia mogą nieznacznie zredukować *cycki* ale na pewno nie załatwią problemu. Tylko i wyłącznie operacja! Wiem co mówię. Przez dwa lata trenowałem wioślarstwo w tym przez rok wyczynowo i problemu się nie pozbyłem! Mówiąc wyczynowo mam na myśli 3x w tygodniu siłownia, 2x bieganie (2x 45min na jeden trening) i 2x ergometr wioślarski (również 2x 45min na trening) i rekord szkoły w biegu na kilometr! Miałem około dwóch godzin treningu dziennie i nic to nie dało! I nie dajcie się zbyć lekarzom tak jak ja młody i głupi się dałem bo byłem u trzech i wszyscy odradzali mi robienie z tym czegokolwiek. Zróbcie to jak najszybciej bo na prawdę szkoda życia! Będzie wam dużo łatwiej i przyjemniej. Mój młodszy brat miał to samo i też chodził do lekarza i też chciał odpuścić ale dzięki mnie tego nie zrobił i jest teraz bardzo zadowolony. Nie musi się wstydzić pokazać na plaży czy basenie tak jak ja miałem i mam. Ja teraz zaczynam zbierać na operację w prywatnej klinice. Można zrobić to państwowo ale chyba 2 albo 3 lata trzeba czekać. Na prawdę nie ma na co czekać - idźcie do lekarza i co by nie mówił mówcie, że jesteście zdecydowanie na operację i żeby was wpisał do kolejki. Na prawdę warto! Pozdrawiam wszystkich facetów z dużymi cyckami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy bo prywatnie koszt takiej operacji waha się w okolicach 3000zł. ale przeważnie za taki zabieg płaci ubezpieczyciel tylko trzeba się upewnić czy ma podpisany stosowny kontrakt czy coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×