Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pulsowanie śledziony


Gość krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysztof

Witam przepraszam za brak polskich liter lecz jestem w USA i nie mam mozliwosci uzywania. Moj problem dotyczy (chyba) sledziony poniewaz mam bardzo lekkie bole z lewej strony brzucha obok zeber. aktualnie odczuwam jakby pulsowanie czegos pod dolnym zebrem z lewej strony.NIe jest to bolesne lecz uciazliwe. Moje zapytanie dotyczy tego czy moga to byc objawy peknietej sledziony aktualnie nie moge sobie pozwolic na diagnoze lekarska poniewaz jestem w USA i sytuacja mi na to nie pozwala a do polski wracam dopiero za 2 miesiace takze prosze o jakakolwiek pomoc. nie moge stwierdzic czy sledziona jest powiekszona. nie przejzalem wszystkich postow poniewaz nie mam na tyle czasu. jezeli moje pytanie sie powtorzylo to bardzo przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy jak Pan opisuje mogą świadczyć o bardzo wielu chorobach nie tylko śledziony także żołądka, dwunastnicy, jelita cienkiego, grubego, nerwobóle. Trudno określić bez badania bezpośredniego i zapewne badań dodatkowych np. USG. Jeśli nie miał Pan urazu lewej części klatki piersiowej lub brzucha wątpię w pęknięcie śledziony. Zresztą przy pęknięciu śledziony dolegliwości byłyby znacznie nasilone, nawet z objawami zapalenia otrzewnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztof

dziekuje za b szybka odpowiedz jezeli to nie pekniecie sledziony moge jeszcze poczekac z USG zreszta nie mam innego wyjscia jezeli objawy zaczna sie zmieniac lub nasilac napisze naprawde bardzo dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Po tomografii komputerowej stwierdzono u mnie:Obraz klatki piersiowej w badaniu TK prawidłowy: Uwidoczniono jednak: we wnęce śledziony uwidoczniono dwie okrągłe struktury miękkotkanowe o typie wzmocnienia jak miąższ śledziony o średnicy 16mm i 8mm.Odpowiadają one najpewniej dodatkowym związkom śledziony(do zróżnicowania z węzłami chłonnymi-mniej prawdopodobne) co mi jest?ktos mi napisze?bo żaden lekarz nawet nic mi nie powiedział po wyjściu ze szpitala , skupili się na klatce piersiowej bo byłam po małym wypadku. Alicja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×