Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle na środku podbrzusza


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Nazywam się Rafał mam 16 lat. Od 2.5 tyg. dręczy mnie ból na środku podbrzusza, rozciągający się na całą jego szerokość. Jednego dnia jest słabszy, drugiego silniejszy, Byłem u mojego lekarza, ten skierował mnie na ob i badanie moczu. Oba badania wyszły idealnie, lekarz mi powiedział, że nic nie wskazuje na zaczynanie się wyrostka czy jakikolwiek stan zapalny. Lekarz podejrzewa u mnie kolkę, przepisał mi no-spe. Biorę ją od 3 dni, ból trochę ustępuje, ale nie przechodzi całkowicie. Czy może być to ból na tle nerwicowym, bo miałem 2 tyg. przed tym ciężkie oddychanie, które po badaniach okazało się nerwicą oraz czy mała ilość ruchu, bo przyznam się, że tak jest może to powodować? Jeszcze jedno pytanie jadłem dużo chipsów i piłem sporo napoi gazowanych, teraz od tych 2.5 tyg. odstawiłem je całkowicie i jem dużo nabiału oraz warzyw, pytanie moje jest takie: Czy zmiana trybu żywienia może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jeśli lekarz po badaniu bezpośrednim i badaniach laboratoryjnych wykluczył patologię morfologiczną w zakresie jamy brzusznej powodującą dolegliwości to zapewne wszystko jest w porządku. Objawy te mogą mieć tło czynnościowe – okresowo nieprawidłowy nadmierny skurcz jelit tzw. kolka jelitowa. Sytuacja taka często zdarza się właśnie na tle nerwowym. Oczywiście brak ruchu i zła dieta też ma na to wpływ. Wykluczenie czynnika stresogennego, aktywny tryb życia, zdrowe odżywianie i/lub ewentualne okresowe stosowanie leków rozkurczowych w czasie bólów powinno spowodować wycofanie się dolegliwości. Prawidłowa dieta jaką teraz stosujesz na pewno nie jest powodem pojawienia się kolki jelitowej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam takie mdłe bóle na środku lędzwi , 2 miesiace wczesniej miałem wykonywana rektoskopię , lekarz zbadał 20 cm , i na koncu odcinka odczyłem ból , lekarz próbował jeszcze raz ale ponownie odczułem ból, po okresie 2 m-cy zaczołem odczuwać słaby ból . Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×