Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gastritis chronika cum atrophia metaplasia intestinalis


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie doktorze. Wlasnie odebralam wyniki badania histopatologicznego, bardzo prosze o przetlumaczenie: Gastritis chronika(+) cum atrophia(++) metaplasia intestinalis(+). Hyperplasia fovealis et regeneratio glandularum focalis. Helicobacter pylori(+++). Panie doktorze czy wynik ten to cos bardzo powaznego? Pol roku temu mialam robiony test na Hp i byl ujemny, czy to mozliwe, aby w ciagu kilku miesiecy bakteria az tak zaatakowala organizm? Od roku przyjmuje Controloc40, stosuje diete, co mam robic, wizyta u lekarza rodzinnego za tydzień. Bardzo prosze o porade. Serdecznie dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewlekłe zapalenie (+) błony śluzowej żołądka z zaniekiem (++) z metaplazją jelitową (zamiana nabłonka żołądkowego w jelitowy)(+). Przerost dołeczkowy i regeneracja gruczołowa ogniskowa. Zakażenie HP (+++) Nasilenie zmian od 1 plusa do 3 plusów - bardzo silne. Do zakażenia może dojść bardzo szybko, nawet w przeciągu kilku dni. O leczenie powinien zadecydować lekarz prowadzący. Na pewno nadal leki typu inhibitory pompy protonowej (controloc 40 2 x dziennie) plus 2 antybiotyki przez tydzień - eradykacja HP. Po 2-3 miesiącach kontrolna gastroskopia. Zapalenie w żołądku nie jest silnie nasilone (do leczenia ważny jest także obraz makroskopowy z gastroskopii i objawy chorobowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gastritis chronica+, activa -, cum atrofia ++, Metaplasia intestinalis partim completa ++, Fibrosis laminae propriae+, Erytrorrhagiae punktate mucosae +, Helicobacter pylori - Witam Panie Doktorze To są moje wyniki badań .Byłam na wizycie u lekarza prowadzącego ale nie przepisał żadnych leków zalecił tylko nie objadanie się i za półtora roku powtórzyć gastroskopię.Żołądek mnie boli czasami częściej brzuch Czy powinnam zażywać jakieś leki i co tam mam w żołądku proszę o odpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gastritis chronica+, activa -, cum atrofia ++, - przewlekłe zapalenie błony śluzowj żołądka, aktywne, z zanikiem Metaplasia intestinalis partim completa ++, - metaplazja (zamiana jednej dojrzałej śluzówki w inną dojrzałą) jelitowa częściowo kompletna Fibrosis laminae propriae+ - zwłóknienie blaszki właściwej błony śluzowej Erytrorrhagiae punktate mucosae +, - wybroczyny krwawe punktowe śluzówki Helicobacter pylori - - brak zakażenie Helicobacter pylori Siła nasilenia patologii określona jest od minus czyli brak do od 1 plusa do 3 plusów (nasilenie) Z reguły w takich przypadkach stosuje się leki zmniejszające wydzielanie kwasu solnego przez żołądek plus dieta jak w chorobie wrzodowej żołądka. O tym oczywiście decyduje lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×