Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból pod kolanem przy zgięciu lub prostowaniu


Gość Edyta

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesięcy pojawia się u mnie ból pod kolanem, gdy maksymalnie zginam nogę lub ją prostuję. Jak chodzę nic mnie nie boli, lecz ból pojawia się, gdy z pozycji zgiętej kolana (przez jakąś krótką chwilę) wykonuję ruch. Po rozruszaniu nogi, ból ustępuję. Tak samo się dzieje rano po przebudzeniu, noga boli, a po rozruszaniu mogę już normalnie chodzić. Czasami jest lekko opuchnięte to miejsce, ale rzadko (zazwyczaj po całym dniu chodzenia) i nic mnie nie boli, gdy je naciskam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Trudno stwierdzić co może dziać się z kolanem bez badania bezpośredniego. Przyczyn tego stanu może być wiele. Na początku radziłbym skonsultować się z ortopedą, gdyż takie objawy mogą świadczyć o występowaniu torbieli Bakera, zapalenia stawu kolanowego, chorobę zwyrodnieniową stawu kolanowego lub zapalenie pochewek ścięgien. Należy oczywiście także wykluczyć chorobę reumatoidalną oraz dne moczanową. Zapewne będą potrzebne badania krwi oraz RTG stawu kolanowego. O tym zadecyduje lekarz prowadzący. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem. w nocy się budzę i bolą mnie obie nogi pod kolanami. ból jest bardzo mocny, nie do wytrzymania. nie mogę ruszać nogami ani troche. tak sie dzieje tylko w nocy. byłam u lekarza, ale nie za bardzo mi pomóg. stwierdził ze nie wie co sie dzieje i na tym sie skończyło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, Mam taki sam problem czyli nie moge wyrostowac nogi bo tak mnie boli , tak jakby ścięgno blokowało :O... mam tak samo kiedy wstaje rano bardzo boli nie moge chodzić a popołudniu jak rozruszam to juz mniej ale tez troche dokucza mi ból...nie moge tez podkurczyc nogi bo mnie okropnie rwie za przeproszeniem w kolanie ... doradźcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cos takiego ze po kazdym lekkim wysilku np bieganiu trudno mi jest zrobic chocby malutki krok do przodu, niedlugo mam wizyte u lekarza to moze bede wiedzial cos wiecej na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo grałem w piłke dosta lem w kolano mialem punkcje zcoagali mi krwiaka mineło juz 5 tygodni nadal mam bol przy gwałtownym prostowaniu nogi miałem rendgen kosci cale tak powiedzial lekarz i powiedzial zwichcniecie ale czego niewiem i ile jeszcze bedzie mnie bolalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam podobnie z kolanem tyle że mnie boli kolano w lewej jego części kiedy trzymam dłużej kolano w zgięciu albo gdy np wchodze po schodach i je zginam czy przy przysiadach (kiedy utrzymuje na nim swoj ciężar) to mnie boli i niewiem co to może być. a nie mam czasu na lekarza juz bo szkola i za dużo z innych przyczyn opuszczałam. czy ktoś może miał coś takiego? odpiszcie prosze*-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. wczoraj w pracy gdy nagle wstałam poczułam bardzo ostry ból w kolanie co uniemożliwiło mi normalne się poruszani,nie wiem co się dzieje ale teraz rano gdy się obudziłam ból jest tak ostry że nie jestem w stanie zrobić normalnego kroku...nie wspomnę o nocy która jest kompletnie nie przespana z powodu bólu jak i braku możliwości wyprostowania lewej nogi...normalnie to taki ból w każdym razie do zniesienia ale jest bardzo nieprzyjemny...nie wiem co mam robić...może maść końska by pomogła ją rozgrzać i chodzenie byłoby bardziej przyjemne...ide do pracy i nie mogę wziąść wolnego gdyż jestem na okresie próbnym i może mi podziękować...proszę poradźcie coś.z góry dziękuje i pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo.Rano od 5.00 nie mogłam spać bo tak bolało!!!! Nie mogłam chodzić i zginać nogi i ciągle kuśtykałam na tej jednej nodze. Po rozruszaniu przestało boleć ale na wieczór znowu ból. Mam już tego dość jak znacie jakiś sposób to powiedzcie!!!!!! POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Mam ból pod kolanem, lewej nogi ,po lewej stronie. Chrupie, boli w nocy, nie można znależc pozycji do spania. Szczególnie odczuwam ból przy wchodzeniu i schodzeniu ze schodów. Jeżdżę rowerem- boli jakby mniej podczas jazdy.Pobieram ultradżwieki 2 razy w roku i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo. Obserwuję, ze jak mniej siedzę i wiecej się poruszam to jest lepiej. Praca siedząca i dojazdy do pracy, prawa noga ciagle na sprzegle ( duze miasto), no i potem mnie b. boli. Po kilku dniach przewrwy w domu jest lepiej. Ale na rentę jescze się nie wybieram. Co robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gra grałem w piłkę ważyłem wtedy 99 kg przy 180 cm jak nie stanąłem !!! jak kucam maxymalnie, to ból pod kolanem jakby scięgna i rwie jak głupie, jak prostuje to luz, chwila relaxu z 2 sekundy i jest ok ale co może pomóc z prostych rozwiązań? żel jakiś , lód, okład, opaska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to jest ale mam podobne objawy bolu kolana. Kiedy spie noga mnoe nie boli ale poniewaz rzadko zmieniam pozycje w czasie snu to kiedy ja zmienie budze sie z bolu kolana. To samo jest kiedy dlugo siedze lub stoje w jednej pozycji, a chyba najgorzej jak poloze nogi wyzej nie podkladajac nic pod kolana. Tragedia juz po 5 min nie jestem wstanie stanac ani chodzic bo mam wrazenie ze nogi mi sie ugna w kolanach w przeciwnym kierunku. ide wiec na lekko zgietych nogach na samych palcach jesli to konieczne ale strasznie bolace. Zauwazylam ze bardzo pomaga mi mocno rozgrzewajaca masc-to chyba reumatyzm...kiedy posmaruje kolana jest znacznie lepiej nie budze sie w nocy z bolu, ale smierdze ta mascia na kilometr-jak codzic tak do pracy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też mam dziwny ból w prawym kolanie, a dokładnie pod kolanem, po zewnętrznej stronie. Kiedy siedzę z mocno zgiętą nogą ból się pojawia, ale jest do wytrzymania, tak samo jest gdy maksymalnie wyprostuję nogę. Ale najgorzej jest kiedy chwilę posiedzę ze zgiętym kolanem, bądź przykucnę, a później muszę wstać. Wtedy kolano muszę powoli, delikatnie rozprostować i mogę iść, bo już nie boli. Objawy te mam od ok. miesiąca, może półtora. Ostatnio byłam z tym u ortopedy, który po zdjęciu RTG wywnioskował, że wszystko jest ok. Nie dał mi żadnego skierowania na dokładniejsze badania, tylko kazał brać FLEXUS (lek który przepisał mi 2x1, kosztuje ok 120zł/mies). Czy powinnam zrobić dokładniejsze badania? Czy jednak zbagatelizować tak jak zrobił to lekarz i wykupić ten lek? (niestety nie ukrywam, że jest trochę za drogi jak na moje możliwości) Z góry dzięki za jakąkolwiek podpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo. Gdy prostuję lewą noge lub ją gwałtownie zginam boli mnie pod kolanem. Pojechałem do szpitala zrobili mi rentgen i nie ma żadnego złamania. Prawdopodobnie mam NADERWANE WIĄZADŁO. Noga została usztywniona przez bandaż elastyczny. Przez cały dzień trzeba nosić ten bandaż i zdejmować tylko na noc, ale uwaga żeby nie naciągnąć tego bandaża za mocno ponieważ ja zrobiłem mocno i mi noga się zrobiła sina bo krew dobrze nie dopływała. A najlepiej jak w trakcie snu noga była by wyżej - np. można sobie zwinąć koc w rulonik i na nim położyć nogę. Ja tak nie robie ponieważ nie mogę zasnąć. Mam 12 (prawie 13) lat i muszę chodzić o kulach. Może wam chociaż troche pomogłem ale najlepiej samemu iść do szpitala prześwietlić nogę. Pozdrawiam. Jeśli macie jakieś pytania to piszcie postaram się odpowiedzieć - będe często wchodził na tą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 12 lat gram w piłkę nożną od roku (bardzo ciężko ) 2 tygodnie temu poszłem grać i nagle po 3 godzinach zorientowałem sie że jak kopie prawą nogą to boli lewa trace czucie jakby na pół sekundy a jak z całej siły lewą (jestem prawonożny) nic nie boli. idę normalnie, jak biegam troszkę boli, jak gram w nogę to od razu boli przy kopaniu. zlekceważyłem i denerwuje mnie to niedługo zaczną się mecze i co wtedy bedzie? mój kolega gra w noge ma 14 lat i 2 lata temu miał to samo i grał po roku przestało .śpie spoko. nic nie boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie boli mnie prawe kolano po prawej stronie nie mogę siedzieć ani leżeć wchodzić ani schodzić po schodach jedynie gdy stoję to mnie nie boli. Pierwszy taki ból pojawił się 3 miesiące temu lekarz zalecił jakaś maść i opaskę od tamtej pory 3 razy ból sie powtórzyl z tym ze teraz jest silniejszy i na dodatek spuchła mi cała stopa. Co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×