Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból wątroby podczas ruchu


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedługiego czasu (nie cały miesiąc) mam dziwne uczucie w prawym podżebrzu. Podejrzewam, że to wątroba. Nie mogę powiedzieć że jest to ból, a raczej ucisk. Czuję, że moja wątroba jest obolała, jakby tam był wielki siniak. Ucisk odczuwam tylko w ruchu, np. podczas chodzenia. Jak siedzę czy leżę, w nocy podczas snu - nic nie czuć i wszystko zdaje się być w porządku. USG robione w styczniu 2009 ze względu na podwyższony ALAT nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Reszta badań (GGTP, bilirubina, fosfataza, amylaza, HCV) wyszły OK. Gastroskopia i kolonoskopia również w porządku. Dodam też, że czasami (średnio 1x w tygodniu) mam płynny i żółty stolec. Z innych objawów wymienię, że podczas ruchu głową (szczególnie w dół) odczuwam dosyć silny ból pleców - ale to pewnie inna bajka. Do tego mam dużą nadwagę (ważę 100kg, mam wielki brzuch) oraz bardzo dużo tłuszczaków na całym niemal ciele. Mam 25 lat. Wiem, że w ten sposób nie można postawić żadnej diagnozy, więc jedynie proszę o jakieś nakierowanie, co może mi dolegać? Jeden lekarz zasugerował, że mogą to być problemy z przemianą materii, jednak chcę też poznać Pana zdanie. Dodam też, że mam apetyt i to spory i przyznam się, że diety nie za bardzo przestrzegam. Nie piję alkoholu i nie palę papierosów. Bardzo proszę o pomoc - na ile będzie ona możliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Objawy jakie Pan opisuje wcale nie muszą być związane z przewodem pokarmowych (bóle raczej powinny występować po posiłkach). Ból związany jest z ruchem dlatego może mieć podłoże związane z patologią w zakresie kręgosłupa (tym bardziej, że jest Pan osobą otyłą). Rozwijające się tłuszczaki w powłokach mogą także uciskać na nerwy co wywołuje dolegliwości bóle. Okresowe biegunki mogą być związane z występowaniem zespołu jelita drażliwego lub błędami dietetycznymi. Może warto byłoby jeszcze wykonać RTG kręgosłupa (o tym musi zadecydować lekarz prowadzący). Oczywiście wskazane obniżenie masy ciała. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem nieładnie jest pan hipohindrykiem ( ja też nim jestem czasami ) po co kolonoskopia i gastroskopia no po co czy to było na twoją prośbę czy z skierował lekarz zrób jeszcze badanie krwi na kreatyne i mocznik jzrób badanie moczu polecam sirilarol oraz zioła bierzemy 1 torebeczke mięty ,dziurawca i pokrzywy pić raz dziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×