Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Znacznie powiększone jądro 5 lat po operacji żylaków powrózka


Gość Robert R

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Robert R

Mama 30 lat, około 5 lat temu przeszedłem operacje żylaków powrózka . Operacja została wykonana tylko na podstawie usg bez żadnych dodatkowych badań (przez Ordynatora urologii w Żyradrowie po wcześniejszych wizytach prywatnych, żylaki były wyczuwalne, lecz prawie wcale nie było widać ich optycznie). Operacja była przez nacięcie i podwiązanie żyły. Od tego czasu po operacji był widoczny obrzęk jądra. Po okresie 1,5 rocznym zgłosiłem się do urologa w szpitalu Bielańskim stwierdził, że jeśli to powiększone jądro nie boli to można to zostawić i żyć dalej (ewentualnie zabieg dla względów estetycznych). Po upływie kilku lat jądro jeszcze troszkę urosło jest twarde. W obecnej chwili jest ok 3 razy większe od prawego (wygląda to nieestetycznie). Proszę o pomoc co mam zrobić by moje jądra były tej samej wielkości? Jestem z Warszawy- może jakieś namiary na specjalistę który wykona zabieg jeśli to możliwe laparoskopowo. Dziecko już mam , lecz nie ukrywam jeśli dałoby rade to chciałbym powiększyć rodzinę w niedalekim czasie. Tak na marginesie dodam że Ordynator, który wykonywał zabieg przed zabiegiem zadał mi pytanie czy ma traktować ten zabieg półprywatnie bo jeśli nie to operował mnie będzie jego uczeń- oczywiście zapłaciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Prawdopodobnie w chwili obecnej Pana problemem jest wodniak jądra, który dość często pojawia się jako następstwo leczenia operacyjnego żylaków powrózka nasiennego. Leczy się taki stan operacyjnie z bardzo dobrym efektem przez nacięcie moszny lub pachwiny. W przypadków wodniaków jądra nie można zastosować metody laparoskopowej. Niestety jestem ze Śląska i nie znam ośrodków urologicznych w Warszawie, które mógłbym polecić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×