Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wątroba z cystyczną strukturą


Gość Jadwiga

Rekomendowane odpowiedzi

Wątroba nie powiększona o nieco wyższej ziarnistości, w płacie prawym cystyczna struktura o przekroju 9mm. glukoza 88mg/ dl kreatynina 0,98 mg / dl kw.moczowy 4,51 mg /dl alat 60 U / l aspat 36 U / l bilirubina cal. 1,22 mg / dl cholesterol 185 mg / dl trojglicerydy 152 mg / dl amylaza (w sur.) 69 U / l HDL 66,1 mg / l LDL 88 mg /dl fosf. alkaliczna 142 U /l GGTP 42 U / l proszę o interpretację odczytu USG watroby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Taki wynik USG może świadczyć o niewielkim, początkowym stadium marskości. Torbiel wątroby jest bardzo mała, nie jest istotna klinicznie. W surowicy krwi niewielkie podwyższenie aktywności enzymów fosfatazy alkalicznej oraz ALAT nie mają także raczej znaczenia klinicznego. Raczej nie ma podstaw do zmartwień. Trzeba zacząć dbać o stan swojej wątroby głównie stosując odpowiednią dietę (zwłaszcza unikać alkoholu). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alat 13 AST 18 Fosfataza alkaliczna 138 poziom wysoki..... dodam ze mam 18 lat mam powiekszona watrobe o 2 cm i czarny stolec robilem rozne rozniste badania od usg morfologie po ekg bylem u swojej doktor powiedziala ze to nic takiego ale mnie nadal martwi watroba powiekszona ktora troche uwiera pani doktor powiedziala zebym stosowal diete niskotluszczowa i tylee prosze powiedziec czy ta fosfataza z poziomem wyzszym jest niebezpieczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 miesiące śmierdzący mocz (często sie skarże u lekarza) , przy tym czeste oddawanie moczu od 5 do 10 razy na dobe. Ostatnio mam jakoś inaczej małe ilosci oddawanego moczu przy tym ciemny mocz brązowy (niezawsze brązowy ale czesto) pomimo że duzo przyjmuje plynow badanie moczu : COLOR LT. YELLOW PH 6.0 ,cIĘŻAR WŁAŚCIWY 1.020, BIAŁKO NEGATIVE , CUKIER NEGATIVE , UROBILINOGEN 0.2 E.U./dL ,BILIRUBINA NEGATIVE, CIAŁA KETONOWE NEGATIVE, KREW NEGATIVe NABŁONKI 1-2-3 , KRWINKI BIAŁE 3-4-6 ..... moja doktor powiedziala ze jest ok wczesniej mialem robione badania krwi w ktorych bylo wszystko ok ... ludzie coś jest nie tak !! nie wiem czy tu sie pisze takie rzeczy ale trudno dziekuje z gory za jakąś podpowiedz czy tez wskazowke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×