Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyczuwalny guzek pod żebrami, to wyrostek?


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

W prawym boku pod żebrami mam wyczuwalny guzek. Leżałam tydzień w szpitalu z podejrzeniem wyrostka nie miałam ani temperatury ani wymiotów. Po tygodniu leżenia w szpitalu lekarze wypisali mnie nie dając żadnej diagnozy. Miałam robione usg badanie ginekologiczne, morfologie i wszystko było w porzadku. Nadal wyczuwam guzek pod zebrami. Czy to moze (czy to w ogóle jest) wyrostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Z przedstawionych przez Panią faktów (skąpych) oraz lokalizacji guzka można z duża pewnością powiedzieć, że nie ma klinicznych symptomów zapalenia wyrostka robaczkowego. Nie znam dokładnych informacji (wyników badań obrazowych, laboratoryjnych konsultacji, objawów jakie występowały), aby uściślić swoją odpowiedź. Czy guzek jaki Pani opisuje jest też badalny przez lekarza? Czy lekarz nie zwrócił na niego w ogóle uwagi? Czy może zostało także wykonane RTG klatki piersiowej? Może to tylko drobna zmiana podskórna np. o typie tłuszczaka. Trudno mi cokolwiek pisać więcej bez badania bezpośredniego. Skoro pani nadal wyczuwa u siebie guzka pod prawym łukiem żebrowym radze jeszcze raz wybrać się na kontrolę do lekarza prowadzącego. Być może trzeba będzie powtórzyć badanie USG, wykonać RTG klatki piersiowe, a nawet może TK. O tym zadecyduje lekarz prowadzący. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×