Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaleganie kału, lewatywa przestaje skutkować u 3 letniego dziecka


Gość bezsilna mama28

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bezsilna mama28

Moje dziecko teraz ma 3 lata, w wieku 1,5 roku przeszło anginę ropną, zapalenie opon mózgowych, zapalenie płuc, sepsę z niewydolnością wielonarządową (porażenie jelit również) i ostrą niewydolnością oddechowo-krążeniową. Wszystko dobrze się skończyło, cudem i jest to opinia lekarzy również. Po miesięcznym leczeniu w szpitalu (na OIOM-ie 9 dni) miało okropne zaparcia, stolec był czarny i twardy jak kamienie, przy załatwianiu się był duży wysiłek i ból. Trwało to kilka miesięcy, po czym zaczął robić kupę bardzo rzadko i cały czas popuszczał. Chirurg dziecięcy zalecił robienie lewatyw co kilka dni jeśli nie będzie wypróżnień. Byliśmy w szpitalu na badaniach czy wszystko w porządku za zwieraczami i mięśniami, czy nic nie zostało uszkodzone przy punkcjach. Na manometrii wszystko wyszło ok. Pewnie nic nie jest uszkodzone skoro na początku kupy robił normalne, tylko twarde. Ale przejdę w końcu do sedna, nie wiem już co mam robić, ta bezsilność mnie wykańcza! Synkowi co najmniej raz w tygodniu (od października 2008) robimy lewatywy, laktulozę dostaje codziennie po 15 ml wieczorem, nie je ciężko strawnych rzeczy, chleb ciemny, śliwki itd. Zamiast być cokolwiek lepiej ostatnio nawet po lewatywach nie ma albo są niewielkie wypróżnienia. Jak mu pomóc??? Jak usunąć te okropne zalegania??? Błagam o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bezsilna mama28

Dodam jeszcze,że żadne tłumaczenia do niego nie docierają. Czasem widać, że chce mu się kupę ale ją wstrzymuje. Do psychologa jesteśmy umówieni na wrzesień ( raz już byliśmy w październiku). Teraz ma iść do przedszkola, bardzo chce, ale nie wiem jak to będzie bo dzieci musza być bez pieluch. On chodzi bez pieluchy kiedy nie popuszcza (co jest rzadko) i sikać woła normalnie, ale kiedy się przepełni (2-3 dni spokoju) zaczyna znowu popuszczać i znowu lewatywa. Tak się nie da żyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Czy wykluczono chorobę Hirschsprunga? W takim wieku zaparcia są wynikiem zaburzeń czynnościowych, tj. stresem, narodzinami rodzeństwa, pójsciem do przedszkola. Wizyta u psychologa powinna poskutkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bezsilna mama28

Do przedszkola jeszcze nie chodzi. Rodzeństwo urodziło się w październiku, a problem był już dużo wcześniej. Chorobę Hirschsprunga chyba wykluczono. Idę jutro do chirurga to zapytam. Pisze tutaj bo nikt do tej poty nam skutecznie nie pomógł. Jak oczyścić jelita skoro lewatywy prawie nie działają??? Ok 2 miesiące temu przychodziła do nas pielęgniarka od nas ze szpitala z odziału dziecęcego i robiła mu 3 dni lewatywę, ale też nie było rewelacyjnego efektu, w jeden dzień też prawie nic. Brzuch ma duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka w tym samym wieku miała taką blokadę. I nawet nie chodziło o jako takie zaparcia raczej o ból i wszystko siedziało jej w głowie. Stosowaliśmy leki lactulosum, jakieś dwie lewatywy, śliwki pod każdą postacią suszone także, jabłka, daktyle itp. A chyba najskuteczniej pomogło kiedy po prostu podałam jej nad czo czysty sok z jabłek potem bardzo delikatne jedzenie i tak przez dwa dni żebym miała pewność że boleć nie będzie a potem zwyczajnie opowiadałam ze np mam specjalną maść (linomag) po to żeby nic nie czuła i siedziałam z nią pod nogi miseczkę żeby było jej lepiej trzymałam za ręce i gniotłyśmy razem a potem smarowanie linomagiem. I tak parę razy aż sie przekonała że to nic strasznego. Myślę ze spokój i dużo opowieści że każdy robi i jest to naturalne w końcu pomogą. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam tez taki problem z 3letnim chłopcem...bylismy juz na badaniach wlew doodbitniczy wszystko ok...terazzalecana dieta błonnikowa {nie chce mi jesc jest niejadkiem}mija 3mies od szpitala i znow popuszcza stosuje czopki syropy i nawet bylam próbowałam medycyny naturalnej...bez efektu teraz lewatywa ale ille tych lewatyw mozna w koncu...co jeszcze mozna zrobic. czy ktos tutaj jeszcze zaglada i dodaje swoje wypowiedzi???? i porady ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może być choroba hirschsprunga, jak miała pani u dziecka wykluczoną to trzeba jeszcze raz powtórzyc biopsję, u nas diagnoza trwała 1,5 roku i dopiero 4 biopsja wykazała chorobę, zawsze jest przyczyna zaparc, jak dba pani o diete dziecka, podaje duzo błonnika, wody to zaparcia nie powinny wystepować...wg mnie to hiszprung.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani doktor kazała podawac laktulosum rano i wieczorem.powiem że pomogło za pierwszym podaniem,po kolejnych juź nie działa.gdy córce wspomne o kupie to zaczyna płakać.dzisiaj 4 dzieo jak nie robi kupy,podajemy duźo picia,takźe koper,rumianek ,wode żywiec smakowe,jogurty,jabłka i dodam teź że pije raz dzieńnie przed spaniem kasze manne nie zagęstą i nadal nic nie pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłam teź usg j.brzusznej i wszystko wporządku.chciałabym coś jej takiego podać żeby naprawde ją przeczyściło ale nie zaszkodziło bo ma tylko 3 lata.czopki żadko pomagają alewatywa po tygodniu nie robienia juź nie radzi sobie z jej kupą.błagam pomóżcię co podawać aby robiła chociaż co drugi dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tamtego roku lecze syna najpierw były zatwardzenia a potem ciągłe kupki bylismy w szpitalu na badaniach nic nie wyszło.Lekarz stwierdził,ze to psychika u dziecka jak narazie tłumaczenia nie pomagają syn ma 3 lata nie wie jak to dalej będzie ciągle jest na lekach i czopkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja corka tez miala te problemy i wtedy lekarka powiedziala, ze to jest tak zwane chroniczne zaparcie u dzieci i najlepiej nie stosowac zadnych czopkow tylko lewatywy bo to dziala jak naturalny masaz jelit. Tak tez robilam prawie co drugi dzien . Tez wtedy miala trzy latka . Mialam jej tez duzo swiezych sokow podawac zadnyh innych srodkow przeczyszczajacych .Po jakims czasie chciala siku i nagle mowi *o kupka tez jest* sama sie cieszyla i tak samo sie uregulowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×