Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jak niebezpieczna jest operacja złamania z przemieszczeniem obojczyka?


Gość Marcin W

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin Wasik

Cztery tygodnie temu zlamalem obojczyk (z przemieszczeniem) wylatujac przez kierownice quada. Po wizycie u chirurga w holandii, zapewniano mnie ze kosci bez zadnej ingerencji czlowieka powinny sie zrosnac. Po uplywie tego czasu na zdjeciu rentgenowskim widac ze jednak tak sie nie stalo. Oprocz tego dwa palce u tej reki caly czas mi dretwieja. Po konsultacji z lekarzem , dowiedzialem sie ze kosc bedzie jeszcze raz lamana i wzmacniana plytka. Mam pytania odnosnie tej opercji. Jak grozna jest ta operacja i czy kosci po wzmocnieniu plytka szybciej sie zrastaja. Mam 32 lata czterotygodniowego synka, zawodowo zajmuje sie sportem i tym razem chcialbym podjac sluszna decyzje. A moze jej nie robic, czhoc bol po czterech tygodniach jest nadal dosc silny. Moze jest jakas prywatna klinika w polsce ktora specjalizuje sie w takich przypadkach. Bardzo prosze o odpowiedz, decyzje musze podjac na dniach. Dziekuje bardzo Marcin Wasik (mwasik@xs4all.nl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jeśli doszło do przemieszczenia złamania to od początku powinien być wykonany zabieg. Ból wynika z ucisku kości na splot barkowy (stąd drętwienie). W takiej sytuacji trzeba ponownie prawidłowo ustabilizować obojczyk. Jeśli ustawienie kości będzie prawidłowe to zrost nastąpi szybciej niz wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×