Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolące zmiany tkankowe w okolicy pachwiny


Gość Iwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od ok. miesiąca odczuwam bolesne kłucie w okolicy pachwiny prawej. Najpierw był to mały, twardy guzek, teraz ma ok.3cm i nadal jest dość twardy. Byłam z tym problemem u swojego lekarza prowadzącego, dostałam skierowanie na USG - lekarz stwierdził *trudny przypadek* a w opisie badania zaznaczył, iż nasuwa się przypuszczenie przepukliny. Chirurg u którego byłam na konsultacji nie potwierdził tej diagnozy mówiąc, że w tym miejscu nie ma możliwości tego schorzenia. Jego porada - czekać i obserwować przez ok. 6 miesięcy a potem zrobić powtórne USG gdyby coś się działo. Zmiany te nieco mnie niepokoją gdyż są bolesne przy siadaniu, podnoszeniu nogi a nawet leżeniu na brzuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić mi co się dzieje bez badania bezpośredniego. Skoro chirurg powiedział, że nie jest to przepuklina to tak jest (ważniejsze jest badanie ręką niż USG). Być może to jakiś stan zapalny węzłów chłonnych pachwinowych. Może warto byłoby jeszcze wykonać badanie ogólne moczu (często przy stanach zapalnych układu moczowego powiększają się węzły pachwinowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chirurg całe badanie przeprowadził w ciągu dosłownie 1 minuty, bardziej się przyglądał niż badał ręką.. Ogólnie to była bardzo dziwna wizyta. Byłam zaskoczona podejściem lekarza do tematu. Bardzo lekceważące. Tym bardziej, że była to klinika medyczna Luxmed. W karcie choroby p. doktor zapisał krwiak????????? i nic więcej. Węzły wykluczył. Niby to nic, ale jednak przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zmartwiona Beata.

Zwracam się z prośbą do jakiegoś mądrego lekarza o ustosunkowanie się do problemu zgrubienia w pachwinie.USG wykazało : widoczną zmianę litą z niewielkim obszarem płynowym o wym.18 na15mm. Twarda,raczej nie boli,lepiej chodzi się w pasie. Wyskoczyło nagle po nocy,było bolesne,duże. Teraz się zmniejszyło o ponad połowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dobrej mysli za

Nielekcewarzcie tego problemu!!! Ja mialm troszku inaczej co okazalo sie ze to nowotwor.Zaczelo sie od bulu kregoslupa potem dol brzucha i jajnk z lewej strony az doszlo do bolu lewej nogi.Noga zaczela mi puchnac.Lekarze tez sie zastanawiali co mi jest.Pierwsza djagnoza to ze mam chory jajnik.No i operacjaale cale szczescie nie doszlo do tej operacji.Stwierdzili ze cos jest nie tak. Musi byc konsultacja z innym lekarzem.I w tym przypadku sie nie pomylili dostalam wezwanie od lekarza ze mam sie z nim skontaktowac.Pojechalam i co sie okazalo za mam goza pod jajnikiem o rozmiarach 4,5,6 .Doszlo do operacji ale niestety mam wyciete rowniez organy kobiece i do tego bylo troszku komplikacji z tym guzem.Usadowiony ten guz byl z lewej strony na miednicy.Teraz jezdze na kontrole a w piatek mam wizyte z lekarzem onkologi.Rak jest nezlosliwy ale dalsze leczenie trzeba podjac.Wiec nie zwlekajcie i robcie badanie i to jak najszybciej.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×