Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Swędzenie i pieczenie odbytu


Gość Agata

Rekomendowane odpowiedzi

Od trzech tygodni się zmagam z pieczeniem i swędzeniem, myślałam że to hemoroidy bo już kiedyś miałam taki guzek. Posmarowałam maścią na hemoroidy i przeszło. Teraz przy tym swedzeniu nic nie pomagało najgorzej było w nocy nie mogłam spać tak swedzialo. Używałam maści procto hemolan, procto gnywelon, czopki,pomyślałam że to może być jakaś grzybica to stosowalam clotrimazolum, nawet stosowałam specjalne chusteczki i płyny do mycia odbytu i nic. Rok wcześniej byłam u lekarza bo miałam swędzące plamy na kolanach i lekarz powiedział że to łuszczyca. Przepisał mi maść bedicort salic, już nie wiedziałam co robić to posmarowałam się ta maścią po 3 smarowaniach przeszło teraz smaruje sudokremem bo boje się że ta maść może zaszkodzić ale pomogła. Zobaczymy na jak długo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez bardzo długi czas miałem problem ze świądem odbytu. Byłem u dwóch różnych proktologów, każdy z nich radził co innego, czasami rzeczy które się wzajemnie wykluczały - jeden kazał myć odbyt wyłącznie zwykłym mydłem, drugi twierdził, żeby nigdy nie stosować mydła do mycia odbytu.  Zalecali stosowanie czopków, lub maści. Niby pomagało, ale nie do końca, a po zaprzestaniu stosowania, problem wracał. Testowałem przeróżne metody, od mycia odbytu wyłącznie super delikatnym mydłem, po stosowanie różnych specyfików, ale nic tak naprawdę nie pomagało na tyle, żeby mieć poczucie wyeliminowania problemu. Po latach znalazłem sposób, który naprawdę działa, dlatego wyszukuję na forach problem świądu, żeby pomóc innym. 
Oto moje rady: po każdym wypróżnieniu należy umyć odbyt mydłem Protex (wyłącznie tym!). Po umyciu wytrzeć do sucha papierem i wysuszyć suszarką. Następnie nanieść niewielką ilość żelu ProRectal. To wszystko! W moim wypadku stosowanie się do tych zaleceń spowodowało, że świąd znikł, odbyt ma ładny kolor i wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×