Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Swędzenie i pieczenie odbytu


Gość Agata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 18 lat i od pewnego czasu występuje u mnie pieczenie oraz swędzenie odbytu (zwłaszcza po wypróżnieniu się) oraz biegunka i częste bóle brzucha. Oprócz tego mam takie wrażenie jakbym miała owsiki (których nie mam, gdyż sprawdzałam). Nie uprawiam seksu więc chyba to nie jest podrażnienie. Czy jest możliwe że po prostu się przeziębiłam siedząc na zimnej powierzchni czy to coś poważniejszego? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam. Agata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia czuje swędzenie i delikatne pieczenie odbytu na samym końcu przy *ujściu*. Jak się wytre papierem mocniej to bardzo piecze. Tak jakby był podrażniony czy byłyby w nim owsiki rambo. Nasila się to nad ranem i mam wrażenie, że jak zjem słodkie to mnie chwilowo bardziej swędzi. Może po prostu mam tylko takie wrażenie. Teraz troszke mniej mnie to męczy ale nadal czuje i denerwuje mnie to. Czy może mi ktoś coś doradzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mam 15 lat i od jakis 2 tygodni zaczął mnie swędzić i piec odbyt. Piecze jak się wypróżniam (robię kupe) a swedzi jak siedze ide czy cos tam robie innego. Jak probuje sie oproznic to tak to piecze ze juz nie moge wytrzymac i jak wyceram papierem to krew nieraz leciutko pocieknie. Patrzalam w lustrze na odbyt i na okolo jest brazowy a jak do srodka patrzalam to jest tam jakas taka skórka wiszaca i nie wiem co to jest!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat przed porodem raz po raz miałam objawy pieczenia i obrzęk odbytu,ale bez żadnych krwawień.Później długo,długo spokój.W ciąży żadnych objawów.Kiedy maluszek miał 8 miesięcy,pojawił się u mnie ból i pieczenie,ale wysoko w środku odbytu.Mały ma półtora roku,a ja nadal z tym walczę.Co miesiąc te same objawy.A przy tym chodzę często do wc ale stolec jest w mniejszych ilościach.Nie ma krwawienia,ale nieraz czuję,jakby **mrówki chodziły mi w odbycie w środku*.Byłam u lekarza rodzinnego,on kazał zrobić badanie krwi morfologię i ob.Powiedział,że nic złego się nie dzieje.Zrobiłam też badanie na krew utajoną w kale i nic,wszystko dobrze.A moje objawy po czopkach trochę ustają,ale za 3 tygodnie znowu są.Moja mama mówi,że mój ojciec w młodości miał operowane hemoroidy i pewnie **mam to po nim**.Nie wiem już co mam robić?To bardzo nieprzyjemne uczucie,cały czas swędzi i piecze,ale cały czas wysoko w środku odbytu.Nieraz przy stosunku odczuwam dyskomfort,ponieważ czuję jak penis dotyka w to miejsce.Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast też mam problem przed okresem zaczyna mnie swędzieć w okolicach odbytu**. nie wiem co to może dodam, że wykluczono u mnie pasożyty!!!! Lekarz badał mi palcem odbyt i nie mam żadnych guzków!!! Jeśli wiecie co to może być dajcie znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 12 lat i swedzi mnie a nieraz piecze odbyt , a moze bardziej przy pochwie. Nie wiem co to jeste. Kremuje to kremem bambino który jest przeznaczony do dzieciecych pup. Odrazu po posmarowaniu mniej boli. Rano objawy nasilają sie. Wstydzę sie powiedziec mamie bo nie wiem jak.Prosze o pomoc!!!!!!!!!!!!! aha i jeszcze zapomniałam dodać że to pieczenie i swędzienie jest juz od ponad miesiaca .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem. Przy wypróżnianiu mnie piecze jakby igły były w nim, a potem mnie swędzi niesamowicie. Jeszcze z kałem czasem jest biała wydzielina taka galaretowata. Codziennie się wypróżniam co w moim przypadku to jest dziwne bo zawsze miałam problemy z wypróżnianiem. Badał mnie chirurg palcem i powiedział że wszystko jest w porządku. Jeśli ktoś wie co to może być to dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam 26 lat i piecze mnie w okolicy odbytu nie mam problemu z oddawaniem kału ,ale jak ,kiedy się wycieram papierem toaletowym piecze jeszcze bardziej ,poczułem ostatnio jakieś zgrub nienia na pośladkach blisko odbytu kiedy je dotykam strasznie pieką i bolą pomóżcie proszę co to jest???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wypróżnianiu nic nie boli, swędzi i piecze po wypróznieniu i to dopiero po jakims czasie, w zasadzie trochę przy samym ujściu, ale bardziej w okół, czasem nawet pod posladkami. Jak się umyję to wszystko ustaje, czasem jak długi czas piecze bardzo, to po umyciu dopiero na drugi dzien jest ok. Wydaje mi sie że to problem diety, być może kał jest zbyt kwaśny i podrażnia skórę, ale nie odbyt. Wydaje mi sie że krew jest ale nie z odbytu tylko z podrażnionej skóry w okól, głównie gdzie jest to owłosienie, wygląda to jak bym obtarł sobie tą okolicę do krwi. najdziwniejsze jest to że jak nie mam możliwosci się umyc bo np jestem gdzieś na mieście i pieczenie jest bolesne, to po jakimś czasię nagle ustaje i już nie piecze. Czy to poważna sprawa, proszę nie pisac tylko *idź do lekarza*, bo o tym każdy wie, kto pisze na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem podobny zaczelo sie od swedzenia zaszedlem do przechodni i stwierdzila owsiki przepisala lekarka mi lek zolaten , oczywiscie nie pomogl dalej byl swiad odbytu . Dostalem skierowanie do proktologa poszedlem do niego i nic nie wynalazl tylko popral probke ale tez zrobilem badania weneryczne gdyz uprawialem sex analny , badania wykazaly obecnosc kily i dla osob ktore uprawialy sex analny bez prezerwatyw doradzam pojscie do wenerologa bo objawy sa takie same jak by sie mialo zylki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Od jakiegoś czasu borykam się z nieprzyjemnym problemem swędzenia a później pieczenia odbytu. Mam 18 lat, jestem facetem. Odbyt jest zaczerwieniony. Tak to wygląda. http://fotozrzut.pl/zdjecia/fa672da9f7.jpg Co z tym robić? Czy jest czym się martwić? Polecacie jakąś maść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo co MIKS. leczę się na hemoroidy ale lekarz nie wie co to , twierdzi ze jakieś zapalenie , przepisał maść i kazał czekać na efekty. po kilku dniach wszystko wraca do normy ale potem znów pupa robi się czerwona i tak w kółko. u mnie cały rowek czerwony najbardziej boli przy kości ogonowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo gdy gdzieś idę to zaczyna mnie strasznie piec,bo podrażnione pośladki się ocierają i to strasznie piecze.Proszę o pomoc,tylko nie mówcie (idź do lekarza),bo i tak nie pujdę,łatwo wam powiedzieć.Mam 14lat.Tołdi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od roku mam problem z pieczeniem i swędzeniem odbytu ale przypadkowo dowiedziałem się abym spróbował maści o nazwie Clotrimazolum Hasco no i pomogło duża ulga tą maść używają panie no ale warto spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam często takie objawy.Wiecie od czego .Ja jednak doszłam do wniosku ze moze byc zle wypłukana bielizna , lub wypłukana w płynie tym zapachowym ..Oj  naprawde koleżanka mi tak powiedziała ze to moze byc to ..To jest sprawdzone w stu% od tych zapachowych  płynów do podmywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×