Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na nadgarstku - ganglion?


Gość Bel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Wczoraj pojawil mi sie guzek na nadgarstku lewej reki. Wyczytalem w internecie, ze moze byc to ganglion. Nie jest on bardzo duzy, widoczny jest tylko przy zgieciu. Nie boli mnie przy dotyku. Niestety odczuwam mrowienie calej reki. Tak jakbym mial troche scierpnieta. Wszystko pojawilo sie tak nagle, kiedys mialem dolegliwosci bolowe w tym nadgarstku ale mi minely. Co mam zrobic w tej sytuacji ? Udac sie do lekarza czy poczekac i smarowac mascia ? Jesli tak to jaka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy ortopedzi takie zabiegi wykonują ambulatoryjnie. Ale dość często wykonuje się to w warunkach szpitalnych, można wykonać zabieg w znieczuleniu miejscowym, pobyt 1-2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez to wyskoczyło na nadgarstku prawej reku smarowalem zelem zywokostowym ale nic nie pomagało pojechalem do ortopedy zobil punkcje nie pomogło pojechalem jeszcze dwa razy ale wtedy zrobili mi pynkcj ale pożniej wstrzykiwali mi antybiotyk ale tez nic nie pomoglo i w tym tygodniu udaje sie znów do ortopedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SPIDEY from Poznań

bry miałem gangliona na lewym nadgarstku i bolał jak... a zresztą już wiesz albo się dowiesz jak boli. 3 razy miałem robioną punkcję z wstrzyknięciem antybiotyku- znikał i się pojawiał jeszcze większy W końcu trafiłem do szpitala pod nóż i wycieli moją kuleczkę. W szpitalu siedziałem 3 dni (pierwszego przyszedłem -badania itp, drugiego zabieg, trzeciego po kontroli wyszedłem) Przez 3 tygodnie miałem gips (łuskę -taka połówka gipsu) i po zdjęciu ręka bolała jeszcze bardziej, ale kulki nie było. Niestety pojawiła się ponownie po jakichś 3-4 miesiącach po operacji/ zabiegu. Od kumpeli z pracy (pozdro dla Arletty) która też miała takiego ganglionaka dowiedziałem się że pomaga MAŚĆ KOŃSKA. Kup ją, jest rewelacyjna. Smarowałem rano i wieczorem i po 4-5 dniach ręka przestała boleć i kulki nie ma :) MAŚĆ KOŃSKA ZIELONA (bo są różne kolory)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.... mam to od roku, w pewnym momencie zniknelo ale znowu sie pojewilo jednego razu synek mi nacisnął i tez znikneło ,juz zaczyna mi to przeszkadzac jest to juz duze bo ma ok 3 centymet..a jak zginam dłon to mnie juz boli ,ale zastanawiam sie co robic jedni mowia ze to nawraca wiec zastanawiam sie co robic......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam to samo gdy zginam nadgarstek w dół widać kulkę i pobolewa gdy daje w góre tylko pobolewa nie widać kulki . Bolało mnie przy ćwiczeniach na śiłowni czytałem ze jesli podejme sie operacji rehabilitacja trwa ok 6 miesiecy a nie moge zrezygnować z siłwoni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u mnie też się pojawił, w ciągu tygodnia ma ponad 1,5 cm średnicy. Nadgarstek boli nawet przy zwykłych czynnościach jak zmywanie naczyń. Jutro idę do chirurga. Ciekawe co powie? Boję się wycinać bo mam też torbiele na piersi i tez mnie boli. Może to zmiany nowotworowe i rozsiewają się po całym organizmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bardzo pomogły nakłucie tej gulki przez lekarza i zabiegi rehabilitacyjne na mój nadgarstek, ale dopiero po diagnozie postawionej przez lekarza ortopedę. Ja chodziłam na Słomczyńskiego i polecam. Na każdym zabiegu była bardzo miłą atmosfera, skuteczność zabiegów rewelacyjna no i dość niskie ceny. rehabilitacje.org tam mają wszystko wyjaśnione super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sylwia

U mnie zniknęło po leczeniu. Byłam u lekarza, zrobiłam badania, lekarz mi igłą wyciągnął płyn ze środka i podał lek, a dodatkowo chodziłam na słomczyńskiego na rehabilitację i tam miałam zabiegi różne. Po jakimś czasie takich zabiegów i jeszcze jednym wyciągnięciu płynu okazało się, że ta gulka zniknęła. Na razie nie wróciła, więc od kilku miesięcy mam spokój. polecam tę rehabilitację i lekarza co tam pracuje rehabilitacje.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×