Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gruczolaki tarczycy - co dalej?


Gość Marta1212

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marta1212

Z gory przepraszam za brak pollskich znakow, niestety przebywam obecnie za granica. Pare dni temu odwiedzajac rodzine w Polsce postanowilam zrobic USG tarczycy. Czesto zle sie czulam, bylam bardzo oslabiona, mialam klopoty z koncentracja i stracilam ok. 7 kg wagi w przeciagu 3 miesiecy. Wszystkie inne przyczyny zostaly wyeliminowane wiec myslalam, ze to problemy z hormonami tarczycy. Okazalo sie, ze poziom hormonow jest w normie, jednak badanie USG wykrylo gruczolaki. Wyniki badania: Plat prawy 18mm x 21mm x 35mm Plat lewy 17mm x 19mm x 34mm Obydwa platy tarczycy nieznacznie powiekszone normechogenicznie niejednorodne gruboziarniste z pojedynczymi drobnymi torbielkami koloidowymi. W prawym placie w dolne czesci przy tchawicy gruczolak 12mm, po stronie lewej w tej samej okolicy gruczolak 12mm z torbiela w centrum Naczynia szyjne prawidlowe, przytarcze niewidoczne niepowiekszone, zwapnienia niewidoczne, wezly chlonne niepowiekszone. Lekarz ktory wykonal USG jest pewien ze konieczna bedzie biopsja i usuniecie guzow oraz podal kilka opcji, abym mogla skontaktowac sie z dobrym endokrynologiem. Za dwa dni jednak musialam wracac do Angli gdzie obecnie mieszkam i udalo mi sie jedynie umowic na spotkanie z przypadkowa pania endokrynolog, ktora stwierdzial, ze cytuje *...cos tam jest, ja bym poczekala z rok czy to urosnie, nie trzeba od razu sie dac kroic, takie jest moje zdanie, a co pani z tym zrobi to juz pani sprawa, ja sie po tym nie podpisuje...*. Bardzo prosze o rade, co powinnam zrobic dalej. Mysle takze o pojsciu do lekarza tu w Angli. Te dwa zupelnie odmienne stanowiska zbily mnie z tropu. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×