Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

W biegunie górnym nerki drobne hypodensyjne ognisko


Gość halina

Rekomendowane odpowiedzi

Nerki o gładkich obrysach,prawidłowych warstwach miąższowych.w obu nerkach cech poszerzenia ukm oraz zlogów wapniowych nie uwidoczniono.w biegunie górnym nerki drobne hypodensyjne ognisko śr.do 3mm.pozostałe narzady w granicach normy.dośc liczne,drobne ww.chłonne krezkowe do 5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ognisko w nerce jest niewielkie. Być może to tylko drobne zwłóknienie, przerost komórek nerkowych, zwapnienie. Nie ma niepokojących objawów. Węzły krezkowe zapewne są typu pozapalnego i są niewielkie, Z tym wynikiem należy oczywiście jeszcze skonsultować się z urologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - TK (bez kontrastu bo jestem uczulony na jod) stwierdził w części centralnej nerki prawej hypodensyjny twór ok 21mm, niejednoznaczny w badaniu jednofazowym. USG - tego twora nie wykazał. Mam naznaczoną konsultację u urologa. Czy powinienen podjąć jeszcze jakieś działania czy też póki co kierować się tylko wskazaniami urologa? Proszę o szczerą opinię. Może ktośz Państwa też ma taki bądź podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana nie jest duża i jeśli nie jest widoczna w USG to raczej nie budzi niepokoju zmiany typu złośliwego. Proszę spokojnie udać się na konsultację do urologa. On po badaniu bezpośrednim i analizie wyników wszystkich badań zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuje za odpowiedź. Dzisiaj będę miał konsultacje u urologa.Jeśli będę miał jakies watpliwości to znowu pozwolę sobie zwrócić do Państwa o odpowiedź, za którą juz teraz z góry serdecznie dziękuję. Uprzejmie proszę o wyjasnienie czy są stosowane w Polsce badan ia TK przy użyciu bezjodowego kontrastu poniewaz mam uczulenie na jod? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×