Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolący guzek w okolicy odbytu


Gość krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

W rowku nad odbytem jest maly bolace miejsce ktory wypukly sie zrobil, boli jak siedze ale jak na tym usiade. Panie doktorze co to moze byc? po doktnieciu tego to sie powiekszylo i zaczelo bolec. prosze o jakas rade co to moze byc i co mam zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żylak odbytu wewnętrzny.Leczenie:srodki które działąją miejscowo i przeciw bólowo,przeciw zapalnie, działające miejscowo, łagodzące.Proszę zakupić w aptece czopki np.Aesculan lub Proctosone.3 x dzieninie i po wypróżnieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, znam osobę, której *wyskoczyła* gulka niedaleko odbytu. To strasznie boli(przy chodzeniu, siadaniu, po prostu cały czas). Kiedyś już to ta osoba miała i to nie rosło, ani nic się nie wylewało, po kilku dniach przeszło.Co to może być i co może pomóc? Bardzo proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wystraszona

Nagle pojawił mi się mały guzek przy wejściu do odbytu (rano go nie było, po południu go *odkryłam*), trochę swędzi i boli (jak go dotknę to bardziej) i mam cały czas poczucie dyskomfortu:/ co robić? boję się:/ mam 20 lat, nie rodziłam więc nie powinnam mieć hemoroidów! Co to jest?? Proszę mi pomócc...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość butterfly..

ja mam tak samo.. nad odbytem pojawił sie guzek.. i zrobił się coraz większy.. boli strasznie a w nim jest napewno ropa bo wybijają się takie małe ropne krostki obok tego guzka czy takie cos moze obejśc się bez operacji? bez wycinania? czy to zejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam 18 lat dzis mialem usowana ,,Torbiel pilonidalna z ropnieniem* mialem ja z 3 miesiece i caly czas byla w wielkosci paznokcia ale wystarczylo 2 dni zeby miala 6cm dlugosci. mialem ja przy koncu kregoslupa uniemozliwiala mi siadanie a nawet poruszanie . i wraz z tym ze mi urosla to tez mialem goraczke i puls wysoki.mialem ja podcinana i wyciskana rope bol nie saamowity bez w sumie znieczulenia. lekarz powiedzial ze ropa moze leciec przez jakis czas jeszcze teraz i gojenie sie potrwa 2 miesiace a do szpitala mam sie wstawiac co dzien za zmiane opatrunku przez okolo 2 tygodnie . jak cos nie ma wyjscia im wczesniej im mniejsze tym mniej wycinania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 17 lat boli mnie na początku rówku ale tylko kiedy usiąde na to miejsce lub kiedy go dotkne . Dwa tygodnie temu się wywróciłem i nie wiem czy to jest z tym związane. Boli mnie to od dwóch dni i nie ma narazie żdanego guzka */ Proszę o pomoc *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×