Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pobolewanie z prawej strony podbrzusza to wyrostek?


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Witam. 3 marca byłam u lekarza chirurga, gdyż czułam pobolewanie z prawej strony podbrzusza. Myslalam ze to wyrostek moze ale nic na to nie wskazywalo- tzn nie mialam wymiotów, goraczki i ból nie byl silny. Chirurg przebadal mi brzuch, stwierdzil ze to nie wyrostek, ani tez przepuklina i zapisal mi tabletki Nospe Forte. Bol zanikal, i juz przestalam brac zapisana Nospe, ale po jakims czasie ( w m-cu maju ) ból sie ponownie pojawił. Poszlam do lekarza i zostalam wyslana na USG. Wyniki badania USG nie wykazaly nic niepokojacego, jednak nadal od czasu do czasu czuje lekkie pobolewanie w prawym podbrzuszu i w okolicach pępka. Nie jest to bol przez ktory nic nie moge zrobic, ale sam fakt ze czuje nie jest normalny. Co to moze byc? Czy to możliwe ze to wyrostek od takie czasu mnie nęka? Dodam, iz nie mialam wykonywanych badan krwi czy tez moczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Witam. Wczoraj byłam u lekarza. Chirurg do ktorego chodze zapisal mi lek, lecz powiedzial, ze jesli po nim nie miną bóle wtedy wysle mnie na kolonoskopie. Dodam ze wczesniej bylam u ginekologa i zostaly wykluczone jakiekolwiek dolegliwosci kobiece. Mam w zwiazkuz tym pytanie - czy sama moge pojsc, bez skierowania na morfologie krwi, a jesli tak to na co zwrocic uwage przy badaniu opierajac sie na moich dolegliwosciach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna zrobić sobie badania samemu, jednak będą odpłatne. Najlepiej zrobić podstawowe badania czyli badanie ogólne moczu i z krwi morfologię oraz ewentualnie OB, kreatyninę, jonogram, poziom cukru, ASPAT, ALAT i bilirubinę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×