Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy w moim przypadku jest możliwa operacja?


Gość Ela

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym więcej szczegółów na temat tych powikłań.Jeśli się nie zdecyduję na chemioterapię czy może być zastosowana radioterapia.Czy mogę żyć z tym guzem i jakie by były skutki jeśli on by się powiększał co mi grozi.Czy musi być koniecznie uszkodzona ta tętnica podczas operacji.Panie doktorze proszę mnie nie oszczędzać muszę wiedzieć jak najwięcej na ten temat. Serdecznie pozdrawiam Ela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodznie tętnicy krezkowej (powikłanie katastroficzne w skutkach) może doprowdzić do martwicy całego jelita cienkiego i części grubego co może zakończyć się zgonem. Musi Pani podporządkować się decyzji onkologa. Najlepszym sposobem leczenia raka jelitaZ resztą rzadko wykonuje się operacje celem usunięcia samych węzłów w jamie brzusznej (zazwyczaj tylko w czasie usuwania guza). Dlatego wydaje mi się, że obecnie jedynym wyjściem jest chemioterapia. Radioterapia w tym przypadku jest raczej nieskuteczna i obarczona powikłaniami w zakresie uszkodzenia jelit (napromienienie okolicznych jelit). O tym problemie musi Pani porozamiawać z onkologiem i to on wspólnie z Panią powinien zadecydować o dalszym postępowaniu. Z takim guzem można żyć (czasami bardzo długo)jednak powiększanie się jego może spowodować dalszy rozsiew i uszkodzenie sąsiednich narządów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×