Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaostrzenie guzków między kłykciowych i kłykci bocznych piszczeli


Gość Aleksandra F

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksandra F

Byłam 3 m-ce temu u chirurga ortopedy, na RTG wyszło, że mam zaostrzenie guzków między kłykciowych i kłykci bocznych piszczeli. Co to właściwie znaczy? Czy jest to do wyleczenia? Lekarz zlecił mi po 10 zabiegów lasera, ultradźwięków oraz solux czerwony. Dodam, że mam sporą nadwagę. Jestem już po zabiegach, ale kolano nadal boli. Za tydzień mam umówioną wizytę, a chciałabym się jeszcze wcześniej dowiedzieć, czy mogę jeździć na rowerku stacjonarnym? I jeśli tak, to na jakiej wysokości powinnam ustawić siodełko? Będę ogromnie wdzięczna za pomoc!! Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zmiany w RTG świadczą o początkowym stadium zwyrodnienia stawu kolanowego. Leczenie to głównie rehabilitacja oraz środki przeciwzapalne i przeciwbólowe stosowane miejscowo i ogólnie. Oczywiście trzeba także odchudzić się. Wyleczyć takich zmian już się nie da, ale można zahamować progresję zwyrodnienia. Proszę stosować się do zaleceń ortopedy. Ćwiczenia obciążające stawy kolanowe są raczej przeciwwskazane. Jazda na rowerku, ale z małym obciążeniem, z przerwami i krótkimi okresami wysiałku, raczej z wyższym ustawieniem siodełka (niepełne zgięcia kolan).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłam zdjecie rtg kolana Lewego i wyszło zwężenie szpary stawowej w stawie kolanowym w części przyśrodkowej powierzchnie stawowe rzepki nie równe z drobnymi zaostrzenia mi na górnym i dolnym biegunie cechy osteoporozy około stawowej czy to nadaje się do leczenia i na czym to polega Z poważaniem Dziękuję bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×