Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nieregularne krwawienie z odbytu przy oddawaniu stolca


Gość AGNIESZKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AGNIESZKA

Od ok roku mam krwawienie z odbytu przy oddawaniu stolca. To krwawienie nie jest regularne. Jak zaszłam w ciąze w lipcu ubiegłego roku to miałam to krwawienie na pocztku ciazy przez ok. 2 tyg. Potem w polowie ciazy przez ok. tydz. Wtedy pytałam sie lekarki ( ginekologa) czy coś mam z tym robic. Powiedziała, ze to moze byc przyczyną ciazy i mam sie tym nie przejmowac. Teraz mam już dziecko i po 4 miesiacach od urodzenia ponownie sie zaczeło krwawienie. Bardzo sie boje, że to coś o czym nie chciałabym wiedziec, bo niedawno miałam raka w rodzinie i panicznie sie boje złych wiadomości. Bardzo prosze o porade czy mam z tym iśc do lekarza (do jakiego?). Nadmienie, ze do tej pory ujście kanału odbytu mnie nie bolało, ale przy ostatnich wyproznieniach od kilku dni lekko mnie pobolewa. Krew jest jasnoczerwona (żywa) i raz jest jej tylko niewiele tzn. na kale a raz jest jej o wiele wiecej bo scieka mi niewielka smuga po toalecie. Jestem obecnie na urlopie macierzyńskim i ciezko mi o jakiekolwiek wyjscie z domu, gdyz jestem sama z dzieckiem. Jeszcze raz bardzo prosze o porade. W przypadku koniecznosci prosze mi napisac do jakiego lekarza mam sie zapisac, CHOCIAZ MAM NADZIEJE ZE MOŻE BEZ LEKARZA UDA MI SIE POZBYĆ TEJ DOLEGLIWOSCI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Przedstawione przez Panią dolegliwości świadczą o krwawiących żylakach odbytu. Trudno mi jednoznacznie diagnozować co się dzieje bez bezpośredniego badania. Najlepiej, aby w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem. On po badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania (leczenie zachowawcze lub (istnieje taka możliwość) operacyjne). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×