Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Erosio glandularis epidermisata


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Moja mama dostała wyniki badań histopatologicznych i niestety są po łacinie a lekarz prowadzący nie chciał dokładnie wyjaśnić o co chodzi w tej diagnozie. Brzmi ona następująco: Erosio glandularis epidermisata. Dysplasia epithelii paraepidermoidalis maioris gradus et koilecytosis. Fragmenta epithelii paraepidermoidalis cum dysplasia maioris gradus. Fragmenta mucosae cervicis uteri.Endometrium atrophicans et myometrium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Rozpoznanie na język polski brzmi: Nadżerka gruczołowa naskórkująca. Dysplazja (zaburzenie rozwojowe nabłonka) nabłonka w strukturę naskórkową stopnia dużego i koilecytosis (nie ma takiego słowa łacińskiego). Fragmenty nabłonka naskórkującego z dysplazja stopnia dużego. Fragmenty śluzówki szyjki macicy. Śluzówka macicy zanikowa i mięśniówka macicy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !Dostałam wynik po łacinie ale nie wiem dokońca co on oznacza więc prosze o pomoc . Co oznacza EROSIO PARTIM EPIDERMISATA SINE DYSPLASIA. oraz mam napisane prawidłowa błona śluzowa kanału szyjki macicy oraz drobny oderwany fragment nabłonka paraepidermoidalnego z cechami dysplazji małego stopnia. PROSZE O POMOC. !!! jak spotkałam się z lekarzem i rozmawialiśmy o tym nie zrozumiałam połowy z tego co on do mnie mówił bo byłam tak zdenerwowana .. mam równierz wirusa HPV i teraz czekam na wynik jakiej odmiany jest ten wirus... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie , co oznacza ten wynik? epidermisatio portionis vaginalis cervicis uteri. Koilocytosiis et dysplasia epithelii praepidermoidalis focalis minoris gradus.endometrium cum signis scretionis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dostałam wynik po lacinie i nie wiem co on oznacza czy mogla bym sie dowiedziec brzmi ona tak : Erosio epidermisata Koilocytosis - signum infectionis virusalis Endocervix normalis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,prosze o interpretacje wyniku: 1.status normalis 2.erosio glandularis cystica partim epidermiststa 3.erosio glandularis. cin3 focalis lat 34 2 dzieci ( 15 lat, 2,5 roku. 15 lat temy wypalana nadżerka po pierwszym porodize . porodu naturalne ) dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×