Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w okolicy operowanej przepukliny pachwinowej z siatką


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 17 lat i kilka dni temu wrocilem z obozu. Przez caly czas wszystko bylo w porzadku, ale ostatniego dnia kiedy znosilem swoja torbe (z 3 pietra) poczulem jakby bolesne uklucie w tych okolicach tak, ze az na wszelki wypadek poprosilem kolege zeby zaniosl ja za mnie. Kilka godzin pozniej zaczelo mnie bolec prawe jadro, po tej tez stronie mialem operowana przepukline 2 miesiące temu. Nie byl to ciagly bol ale taki przy chodzeniu i takze w trakcie jazdy autokarem kiedy bardziej zatrzeslo. po powrocie do domu postanowilem nigdzie nie wychodzic i jak najwiecej lezec majac nadzieje, ze cokolwiek to jest minie. Jadro przestalo mnie juz bolec ale miejsce operowane boli przy jakims wiekszym napieciu miesni brzucha jak np. podbijanie pilki nogami czy wydmuchiwanie nosa. jest to jakby krotki, przeszywajacy bol ktory ustepuje chwile po tym jak przestane wykonywac dane czynnosc. Nie widac zadnych zmian zewnetrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Trudno określić co się może dziać bez badania bezpośredniego. Radzę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z lekarzem, najlepiej chirurgiem. Takie objawy mogą świadczyć o wznowie przepukliny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 32 latkiem. Miałem operowaną przepuklinę 18 miesięcy temu. Czuję dyskomfort szczególnie w nocy jak się przewracam z boku na bok lub gdy siedzę bokiem na krześle i biorę głębszy oddech. Podczas wykonywania tej czynności dostaję dosyć silne kłucie. Objaw występuję pod raną operowaną w okolicach kości łonowej. Od czasu operacji gdy się dotykam w to miejsce to wydaje mi się ,że mam tam siniaka mimo,że tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×